Hoşgeldiniz  

Antalya’da Elleri Ayakları Bağlı Buluna Şoförün Soygun Planı Ortaya Çıktı

Semih Köken | 08 Şubat 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Antalya’da Elleri Ayakları Bağlı Buluna Şoförün Soygun Planı Ortaya Çıktı

Antalya’da içinde 40 bin TL bulunan kasa boşaltılan ve şoförü ormanlık alanda elleri bağlı bulunan soygunun, şoför ve arkadaşları tarafından organize edildiği ortaya çıktı.

Antalya'da Elleri Ayakları Bağlı Buluna Şoförün Soygun Planı Ortaya Çıktı, System.String[]

Antalya’nın  Manavgat ilçesinde önceki gün yakılarak içinde 40 bin TL bulunan kasa boşaltılan ve şoförü ormanlık alanda elleri bağlı olarak bulunan olayın, şoför, kayınpederi ve arkadaşları tarafından organize edildiği ortaya çıktı.

ARAÇ SÜRÜCÜSÜ ELLERİ VE AYAKLARI BAĞLI HALDE BULUNDU

Geçtiğimiz cuma akşamı  Manavgat ilçesine bağlı Dikmen-Yaylaalan yolu kenarında bir sigara dağıtım şirketine ait Uğur B’nin kullandığı araç yakılmış halde bulunurken, araç sürücüsü Uğur B. ise vatandaşların ihbarı üzerine  Sarılar Mahallesi Çakalderesi Mevkiinde orman içerisinde elleri ve ayakları bağlanmış halde jandarma tarafından bulunmuştu.

“ARACA BİNİP SİLAH DOĞRULTULAR”

Araç şoförü Uğur B., jandarmadaki ifadesinde firmaya dönmeden önce sayım yaptığı sırada bir kişinin araca binip kendisine silah doğrultarak aracı sürmesini istediğini, aracın yakıldığı yere geldiklerinde araçta paraların bulunduğu kasayı kırmak suretiyle paraları aldığını, arkada kendilerini takip eden otomobilden inen şahsın elindeki yakıt bidonunu kendisine vererek aracı silah zoruyla yaktırdığını, aracın yakılmasının ardından kendisini de otomobile aldıktan sonra Çakalderesi’nde eli ve ayaklarını bağlayıp ormanlık alana bıraktıklarını söyledi.


JANDARMADAN DEDEKTİFLERİ ARATMAYAN ÇALIŞMA

Uğur B’nin anlattıklarını araştıran  Side  Jandarma Komutanlığı ekipleri, olayın aydınlatılması için çalışma başlattı. Jandarmanın dedektifleri aratmayan çalışması neticesinde araçta bulunan sigaralardan 400 kartonu  Sarılar mahallesinde bir evde ele geçirilerek sigara firmasına teslim edildi.

SOYGUNU SÜRÜCÜNÜN PLANLADIĞI ORTAYA ÇIKTI

Cumhuriyet Savcılığının talimatı doğrultusunda jandarma ekipleri Uğur B., kayınpederi M.K. ve kayınpederinin akrabası olan E.D.’yi gözaltına alırken, zanlıların olayı kendilerinin gerçekleştirdiğini itiraf ettikleri, Uğur B.’nin piyasaya ve firmaya olan borçlarını kapatabilmek için böyle bir plan yaptığı ve uygulamaya koyduğu belirlendi.


KASADA 40 BİN LİRA OLDUĞU BELİRTİLDİ

Sigara firması yetkilileri araçtaki kasada 40 bin lira dolayında para bulunduğunu belirtirken, Uğur B.’nin evinde bulunan 9 bin TL’ye el konuldu.

KASA MANAVGAT IRMAĞINDA BULUNDU

Şoförün ifadelerinden yola çıkan jandarma,  Oymapınar yolu üzerinde  Manavgat Irmağında yaptığı aramada kırılmış ve içi boşaltılmış kasayı buldu. Olay yerine çağrılan dalgıç tarafından çıkartılan kasa jandarmaya teslim edildi.


3 ZANLI SORGU SONRASI MAHKEMEYE SEVK EDİLECEK

Side  Jandarma Karakolu ekiplerince yakalanarak gözaltına alınan 3 zanlının sorgularının tamamlanmasının ardından mahkemeye sevk edilecekleri bildirildi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle