Hoşgeldiniz  

ANTALYA’DA EĞİTİME DESTEK PROTOKOLÜNÜ İMZALADI

Semih Köken | 11 Ocak 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

ANTALYA’DA EĞİTİME DESTEK PROTOKOLÜNÜ İMZALADI

Antalya Valisi Muammer Türker, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli eğitim Müdürlüğü arasında eğitime destek projesi protokolünü imzaladı.
Antalya Valisi Muammer Türker ’Eğitime Destek Projesi’ ve Antalya İl Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü ile Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü ’Değerler Eğitimi Projesini’ imzaladı. Valilikte gerçekleştirilen imza törenine Antalya Valisi Muammer Türker, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Gençlik Hizmetleri vespor İl Müdürü
Burhanettin Hacıcaferoğlu ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili HASAN Tevke katıldı. Törende Vali Mummer Türker, “Bizler okulları çocuklarımızın sadece vakit geçirdikleri, sınava hazırlandıkları yer olarak görmüyoruz. Bugüne kadar yapılan projelerle eğitime büyük katkılar sağlandı. Antalya’da hayırseverlerin, devletin yaptığı kadar okul ve derslik yapmışlardır. Belediyenin eğitime verdiği katkının resmiyet kazanması çok önemli. Geçmişte eğer bir belediye bir okulun duvarını yapsa ya da spor sahasına asfalt dökseydi karşısında devletin müfettişini bulması çok yüksekti. Son yapılan değişikliklerle belediyelerin bölgelerinde olan okullara destek vermesinin önü açıldı” dedi.
“OKUL BİRİNCİLERİ ÖDÜLLENDİRİLECEK”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise, okullarda birinci olan çocukların ve ailelerinin ödüllendirileceğini ifade ederek, “Öğrencilerimizi bu kapsamda aileleri ile birlikte 5 yıldızlı otellerde konaklamalarını sağlayarak başarıya teşvik etmek istiyoruz. ASMEK kurslarımızla eğitime büyük destek vermeye devam ediyoruz. Bu çalışmaları olmayan ilçelerimizde yaygınlaşması için çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi tarafından bugüne kadar 115 okulun bakım ve onarımının yapıldığını hatırlatan Türel, “eğitim için bugüne kadar 1 Milyon 185 bin TL harcama yaptık. İhtiyacı olan ve başarılı olan öğrencilerimizi desteklemeye devam ediyoruz. Yüksek Öğretim’de burs verme imkanımızAnayasa Mahkemesi’nin almış olduğu karar neticesinde mümkün değil. 2016 yılında öğrenci başına 50 TL olmak üzere eğitime katkı yapmak istiyoruz. Bunu önümüzdeki senelerde elimizden geldiği kadar daha fazla olmasını sağlayacağız” diye konuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle