Hoşgeldiniz  

Antalya’da Çıralı ve Olympos sahilinde dolu yağışı etkili oldu

Semih Köken | 27 Kasım 2022 | Gündem, Kemer Güncel, Turizm A- A+

Antalya’da Çıralı ve Olympos sahilinde dolu yağışı etkili oldu

Çıralı ve Olympos bölgesinde yarım saat etkili olan dolu yağışı ile sahil kesimi beyaz örtü ile kaplandı. Bölgede oturanlar 20 yıl önce yağan kardan sonra ilk kez sahilin beyaza büründüğünü belirtti

Antalya’da Kemer ilçesine bağlı Ulupınar Mahallesinde bulunan ve her yıl dünya genelinde yapılan en iyi plajlar listesinde yer alan Çıralı ve Kumluca ilçesinde bulunan Olympos sahilleri, 20 yıl aradan sonra beyaz renge büründü.

Bugün saat 14.45 sularında bölgede etkili olan yağmurun yanı sıra Tahtalı Dağı’nın zirvesinde yağan kar yağışı ile birlikte Çıralı sahilinde ise 30 dakika boyunca dolu yağışı görüldü.

Yağan dolu ile birlikte caretta carettaların yuvalama alanı olarak da tanınan Çıralı sahili tamamen beyaza büründü.

Turistler bol bol fotoğraf çekindi

Çıralı’da yaşayanlar ve turistler bu anı ölümsüzleştirmek için bol bol fotoğraf ve video çektiler.

 

“Muazzam bir görüntü oluştu”

20 yıl önce Çıralı da kar yağışından dolayı sahilin beyaza büründüğünü o tarihten sonra ilk defa dolu yağışı ile tamamen beyaz bir görüntü oluştuğunu belirten Ulupınar Mahalle Muhtarı Habib Altınkaya, İlçemizde her mevsimi bir arada görmek mümkün. Kemer ilçe merkezinde yağış etkili olurken, 2 bin 365 metrelik Tahtalı Dağı’nın zirvesinde ise kar yağışı var. Çıralımızda da dolu yağığışı ile sahili beyaza bürüdü. İnanın muazzam bir görüntü oluştu. Yaşanan dolu yağışından dolayı aldığım bilgiye göre her hangi bir zarar gören yerimiz ya da ekinimiz olmadı.” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle