Hoşgeldiniz  

Antalya yaz sezonuna Kemer’de ‘merhaba’ diyecek

SEMİH KÖKEN | 03 Nisan 2015 | Gündem, Kemer Güncel, Siyaset A- A+

Bu yıl 39’uncusu düzenlenen Turizm Haftası kutlama etkinlikleri 17 Nisan’da Kemer Kuğulu Park’ta düzenlenecek organizasyon ile kutlanacak.

 

Antalya’nın 2015 Yaz Turizmi etkinlikleri 17 Nisan Cuma günü Kemer’de kutlanacak. Kutlamalar ile ilgili olarak Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’ne ait binada gerçekleşen toplantıya Kemer Kaymakam Vekili Halil Serdar Cevheroğlu, Kemer İlçe Emniyet Müdürü Muhittin Ergen, Kemer İlçe Merkez Karakol Komutanı Üsteğmen Mithat Çakar, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Yüksel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan,  Antalya İl Kültür Turizm Müdür Yardımcısı İlknur Selçuk Köker, Kemer Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Tamer Mutlu, Kemer Sağlık İlçe Müdürü Dr. Filiz Çetin, KETOB Başkanı Tayyar Gül ve KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz katıldı.

Kaymakam vekili Halil Serdar Cevheroğlu, “Antalya, Türkiye turizminde en önemli güç konumunda. Türkiye’ye gelen turistlerin her yıl yüzde 40’ından fazlası Antalya’yı seçiyor. Onun için diğer illere göre Antalya’da turizm etkinliklerini daha fazla önem vererek gerçekleştiriliyor. Bu sene de Antalya’nın yaz turizmi etkinlikleri Kemer’de gerçekleştirilecek. Bundan dolayı da bu komiteyi burada toplayarak çalışmalarımıza başladık. Yaklaşık 2 hafta sonra düzenlenecek olan etkinliklerin bayram havasında geçmesi için hızlı bir hazırlık dönemi geçireceğiz. Tüm resmi kurum ve kuruluşlarımızın yanı sıra belediyemiz ve sivil toplum örgütlerimizle bu işin üstesinden en iyi şekilde geleceğimize eminim” dedi.

Antalya İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı İlknur Selçuk Köker, daha önce Antalya’da düzenlenen etkinliklerle ilgili bilgiler verdi. KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz da konuya tam destek vereceklerini belirterek tüm şartları zorlayarak güzel bir açılış yapacaklarını belirtti.

KETOB Başkanı Gül, her yıl düzenli olarak Kuğulu Park’da gerçekleştirdikleri organizasyonu daha da büyüterek halkın ve İlçeye gelen yerli ve yabancı misafirlere iyi bir sezon öncesi etkinliği yaşatacaklarını belirtti. Gül, ayrıca Turizm Haftası etkinleri kapsamında tüm ilçe genelinde ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin katılımı ile “Turizm Haftası Kemer” adı altında bir resim yarışması başlattıklarını kazanan öğrencilere aileleri ile birlikte 2 gece 5 yıldızlı otelde tatil hediye edeceklerini belirtti.

Kemer Belediyesi Başkan Yardımcısı Kemal Yüksel ise; “Biz zaten bu tür organizasyonlarda her türlü desteğimizi veriyoruz. Bunun bu sefer Antalya genelinin bir yaz turizmi etkinlikleri olarak kutlayacağımız için diğer ilçelerin yaptığından daha da iyisini yapacağız” dedi.

 

Toplantı görev dağılımının ardından sona erdi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle