Hoşgeldiniz  

Antalya OSB’de ders zili çaldı

Semih Köken | 26 Ağustos 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Antalya OSB’de ders zili çaldı

HAZİRAN ayında sömestr tatiline giren Antalya OSB çalışanları için ders zili çaldı. Antalya OSB’nin ikinci dönem eğitimleri markalaşma ile başladı.

Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü 2016 yılı eğitim programının ikinci dönemi Kobilerde Markalaşma ve Marka Yönetimi Eğitimi ile başladı. Aralık ayına kadar sürecek ikinci dönemde, bölge çalışanlarına yönelik TSE Kalite, Yalın Üretim, Dış Ticaret, İşaret Dili Eğitimi gibi 26 farklı eğitim verilecek. Kişisel ve mesleki gelişimi kapsayan eğitimler sonunda bölge çalışanlarına toplam 2 bin sertifika dağıtılması hedefleniyor.

764 SERTİFİKA DAĞITILDI

Şubat ayında başlayıp Haziran ayında son bulan birinci dönemin hedeflenen düzeyde tamamlandığını belirten Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, “Birinci dönemde 22 eğitim programına 107 firmadan 530 kişi katıldı ve bu kişilere toplam 764 adet eğitim katılım sertifikası dağıtıldı. 5 aylık sürecin 67 günü, yani neredeyse yarısı eğitimle değerlendirildi. Bu demek oluyor ki her iki günde bir bölgemizde bir eğitim faaliyeti gerçekleşti” dedi.

MEMNUNİYET ORANI YÜZDE 95

Birinci dönem eğitim programlarının memnuniyet oranının yüzde 95 olarak ölçüldüğünü ve söz konusu eğitimler sayesinde bölgenin tasarruf ettiğini söyleyen Bahar, “Uzmanlar tarafından hazırlanan hizmet içi eğitim maliyeti analizi raporuna göre, birinci dönem eğitimlerimizin bölgeye sağladığı çarpan etkili toplam girdi tasarrufunun 368 bin TL olduğu tespit edilmiştir. Yani çalışanlarımız bilgiye ulaşmakla kalmamış, firmalarımızın hizmet içi eğitim bütçelerinden tasarruf etmesi de sağlanmıştır. Ayrıca kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması, bu sayede de firmalarımızın marka değerinin artmasının önü açılmıştır” diye konuştu.

FİRMA SAYISI İKİ KAT ARTTI

Eğitimlere katılan firma sayısının geçen yıla oranla iki kat artığına dikkat çeken Bahar, “2015 yılında gerçekleştirilen 26 eğitime 53 firma katılırken bu yıl katılımcı firma sayısını iki katına çıkararak 107 firmaya ulaştık” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle