Hoşgeldiniz  

Annesini ‘cennete göndermiş’

Semih Köken | 03 Mayıs 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Annesini ‘cennete göndermiş’

ANTALYA’da intihar etmesine engel olan annesi Zayide Genç’in boğazını sıkarak öldürmekten yargılanan Batuhan Genç’in babası eski Demre Belediye Başkanı Adnan Genç, “Oğluma neden yaptığını sorunca bana, ‘Annemi cennete gönderdim’ karşılığını verdi” dedi.
ANTALYA'DA INTIHAR ETMESINE ENGEL OLAN ANNESI ZAYIDE GENC'IN BOGAZINI SIKARAK OLDUREN BATUHAN GENC'IN BABASI DEMRE BELEDIYESI ESKI BASKANI ADNAN GENC, "OGLUMA NEDEN YAPTIGINI SORUNCA BANA, 'ANNEMI CENNETE GONDERDIM' DIYE YANIT VERDI" DEDI.(ADNAN GENC - ZAYIDE GENC - BATUHAN GENC) (FOTO:ANTALYA-DHA)
Konyaaltı ilçesindeki aile faciası geçen yıl 12 Aralık günü Arapsuyu Mahallesi Gökay Apartmanı’nda meydana geldi. Uzun süredir psikolojik sorunlar yaşayan Batuhan Genç, annesi Zayide Genç ile tartışmaya başladı. Batuhan Genç evi terk edip hayatına son vereceğini söyleyince annesi, doktor olan kız kardeşinin eşini arayıp durumu anlattı, eve gelmelerini istedi. Kızkardeşi Emel Akça ile doktor eşi bunun üzerine hemen apartmana geldi, ancak zili çalmalarına rağmen kapıyı açan olmadı. Bir süre bekleyen çift kapının açılmaması üzerine polisi arayıp durumu bildirdi. Kapıyı açması için de çilingir çağırıp kapının önünde beklemeye başladı.

EVDEN ÇIKIP ÇIRILÇIPLAK DENİZE KOŞTU
ANTALYA'DA INTIHAR ETMESINE ENGEL OLAN ANNESI ZAYIDE GENC'IN BOGAZINI SIKARAK OLDUREN BATUHAN GENC'IN (ORTADAKI) BABASI DEMRE BELEDIYESI ESKI BASKANI ADNAN GENC, "OGLUMA NEDEN YAPTIGINI SORUNCA BANA, 'ANNEMI CENNETE GONDERDIM' DIYE YANIT VERDI" DEDI.(FOTO:ANTALYA-DHA-ARSIV)
Emel Akça ve doktor eşi kapının önünde beklerken evden çıkan Batuhan Genç, üzerindeki elbiseleri fırlatıp çırılçıplak halde denize koşmaya başladı. Çilingir yardımıyla kapıyı açtıran Emel Akça, eve girdiklerinde kardeşinin cesediyle karşılaştı. Annesinin boğazını sıkarak öldürdüğü belirtilen Batuhan Genç, sahilden 200 metre kadar açıkta yakalandı. Batuhan Genç, kendisini yakalayan polislere yüzerek Finlandiya’ya gitmek istediğini söyledi.

‘CEZAİ SORUMLULUĞU OLMADIĞI’ RAPORU

Denizden çıkartıldıktan sonra emniyete götürülen ve sorgusunun ardından tutuklanan Batuhan Genç hakkında ömür boyu hapis istemiyle Antalya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Batuhan Genç, Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildiği için davanın ilk duruşmasına katılmadı. 9 Mart tarihinde cezai sorumluluğu olmadığına ilişkin rapor verilen Batuhan Genç, ikinci duruşmada da hazır edilemedi. Batuhan Genç’in, Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden taburcu edilip Metris Cezaevi’ne gönderildiği anlaşıldı.

Davada müşteki sıfatıyla yer alan eski Demre Belediye Başkanı Adnan Genç, oğlundan şikayetçi olmadığını söyledi. Halen Metris Cezaevi’nde olduğu için ikinci duruşmaya katılamayan Batuhan Genç’in, önümüzdeki oturuma hazır edilmesi için duruşma ertelendi.

‘OĞLUM RAHATSIZ’

Duruşma sonrası gazetecilerin sorusu üzerine Adnan Genç, “Batuhan bizim tek çocuğumuzdu. Diyecek söz bulamıyorum. Annesiyle de sorunu yoktu. Kendisine bunu neden yaptığını sordum. ‘Onu cennete gönderdim’ karşılığını verdi. Oğlum psikolojik olarak rahatsız. İfadesi alınamadığı için karar verilemiyor” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle