Hoşgeldiniz  

Altınova yolu gün sayıyor

Semih Köken | 25 Şubat 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Altınova yolu gün sayıyor

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi’nin, kent trafiğine köklü çözüm getirecek Altınova karayolunda asfaltlama tamamlandı, aydınlatma ve peyzaj çalışmaları sürüyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yapım İşleri Müdürlüğü ekipleri, havaalanı yoluna alternatif olacak, kent içi trafiğine büyük rahatlama getirecek Altınova yolu çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 5 kilometrelik yolun asfalt çalışması tamamladı. Elektrik, aydınlatma işleri ile peyzaj düzenleme ve sulama işlerinde sona gelindi. Projede bulunan 4 trafo binasının imalatı yapıldı. Yolun aydınlatma direklerinin yarısı dikilerek, hizmete alındı. Çalışmaların mart ayı içinde tamamlanması hedefleniyor.

Bölgedeki yol yapım çalışmaları kapsamında bugüne kadar 600 bin metreküp kazı, 140 metreküp dolgu gerçekleştirildi. 8 bin 500 metre yağmursuyu drenaj kanalı, TEDAŞ ve alt yapı için 7 bin 230 metre galeri imal edildi. Peyzaj ve sulama işlemleri için 11 bin 500 metreküp bitkisel toprak teşkili yapıldığı, 13 kilometre sulama hattı çekildi. 3 adet sulama sondaj kuyusu açıldı.

3 ETAP HALİNDE YAPILACAK

Havalimanı yoluna alternatif olacak Altınova yolu 3 etap halinde Kepez İlçesi üzerindeki Korkuteli Kavşağı’na bağlanacak. Toptancı Hal Beşkonak Köprüsü-Havalimanı arasındaki ilk etap ile Göçerler- Beşkonak Köprüsü arasındaki ikinci etabı Büyükşehir Belediyesi yapacak. Göçerler’den Korkuteli Kavşağı’na ulaşan üçüncü etabı ise Karayolları Bölge Müdürlüğü tamamlayacak.

YENİ ÇEVREYOLU

Altınova yolu tamamlandığında Antalya adeta yeni bir çevre yoluna kavuşacak. Burdur ve Korkuteli istikametinden gelen araçlar şehir içine girmeden havalimanı ve Alanya istikametine ulaşabilecek. Alanya istikametinden gelen sürücüler de bu yolu kullanarak Antalya’nın Burdur çıkışına merkez trafiğini görmeden gidebilecek.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle