Hoşgeldiniz  

Altın Nar’da Gökmen başpehlivan

Semih Köken | 18 Eylül 2017 | Antalya Haber, Gündem, Kemer Güncel, Yaşam A- A+

Altın Nar’da Gökmen başpehlivan

 KEMER’de düzenlenen Geleneksel 13’üncü Altın Nar Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde 550 güreşçi er meydanına çıktı. Başpehlivanlık için 32 sporcunun mücadele ettiği güreşlerde, altın kemeri kazanan isim Serhat Gökmen oldu.

Kemer Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel 13’üncü Altın Nar Yağlı Pehlivan Güreşleri, Ahmet Erkal Tesisleri’nde yapıldı. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve dualarla başlayan güreşlerde 32’si başpehlivan olmak üzere toplamda 550 pehlivan er meydanına çıktı. Minik 1, minik 2, teşvik 1, teşvik 2, tozkoparan, ayak, deste küçük, deste orta, deste büyük, küçük orta küçük, küçük orta büyük, büyük orta, başaltı ve baş boylarında yapılan güreşlerde miniklerin güreşi ilgiyle izlendi.

KATILIM YÜKSEK OLDU

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, eşi Neşe Gül, CHP İl Başkanı Mustafa Erdem, İlçe Başkanı Erdem Cesur, belediye başkan yardımcıları Ahmet Can ve Kemal Yüksel, meclis üyeleri Semih Top, Recep Yılmaz, Özcan Çeliktaş, Aslı Bayar Ulukapı, Ahmet Ali Güven, Kemer Belediye Spor Kulübü Başkanı Ömer Bilici, çeşitli sivil toplum örgütü temsilcileri ve muhtarlarla birlikte geldiği Ahmet Erkal Tesisleri’nde halkı selamladı. İlerleyen saatlerde Kaymakam Mustafa Cihad Feslihan ve Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ile CHP’nin çeşitli ilçe başkanları da protokole dahil oldu. Tesisi dolduran çok sayıda Kemerli ile diğer ilçe ve illerden gelen konuklar, güreşleri heyecanla izledi.

ALTIN KEMER GÖKMEN’İN

Protokol üyelerinin de katıldığı kura çekiminin ardından başpehlivanlık karşılaşmalarına geçildi. Birbirinden iddialı güreşçilerin arasından finale kalan isimler İsmail Erkal ile Serhat Gökmen oldu. Çok çekişmeli geçen final karşılaşması sonucu Altın Nar’ın başpehlivanı Serhat Gökmen oldu. Gökmen’in altın kemerini Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül taktı. Başpehlivanlık branşında İsmail Erkal ikinci, Mehmet Yeşilyeşil ile Ali Yanatma üçüncü oldu.

BAŞALTINDA DA ALTIN KEMER

Başaltında ise Şahin Bilici birinci, Furkan Durmuş Altı ikinci, Hasan Güzeller ile Hasan Borucu üçüncü oldu. Kemer Altın Nar Güreşleri’nde bir ilke de imza atılarak başaltında birinci olan Şahin Bilici’ye de altın kemer verildi. Şahin Bilici’nin altın kemeri CHP İlçe Başkanı Erdem Cesur tarafından takıldı.

İHALE GELİRİ EMNİYET MENSUPLARINA

Geleneksel Kemer 13’üncü Altın Nar Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin ağalığı için yapılan ihaleyi ise 70 bin lirayla işadamı Bahri Çelebi aldı. Belediye Başkanı Mustafa Gül, ihaleden elde edilen gelirin tamamının Emniyet Mensupları Yardım Derneği’ne bağışlanacağını belirterek, “Emniyet mensuplarımız bizi korumak için fedakârca hizmet veriyor. Onlara bizim de bir katkımız olsun istedik” dedi.

“19 MAYIS’TA DÜZENLEYECEĞİZ”

Aynı gün diğer bazı kentlerde güreş düzenlenmesine ve sıcağa rağmen Altın Nar güreşlerinde gösterilen ilgiden çok memnun olduklarını kaydeden Başkan Gül, “Öncelikle burada bizim coşkumuzu paylaşan tüm hemşehrilerimize ve konuklarımıza teşekkür ediyorum. Dereceye giren bütün güreşçileri de kutluyorum. Gelecek yıllarda bu etkinliğimizi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda düzenlemeyi planlıyoruz. Böylece hem büyük önderimizi birlikte anma, hem de spor bayramını güreşlerimizle kutlama fırsatı bulacağız” dedi.

FOTOĞRAFLI

DHA-Bölge – Türkiye-Antalya / Kemer – KEMER

Foto 1 indir

KEMER'DE DUZENLENEN GELENEKSEL 13'UNCU ALTIN NAR YAGLI PEHLIVAN GURESLERI'NDE 550 GURESCI ER MEYDANINA CIKTI. BASPEHLIVANLIK ICIN 32 SPORCUNUN MUCADELE ETTIGI GURESLERDE, ALTIN KEMERI KAZANAN ISIM SERHAT GOKMEN OLDU. (FOTO:KEMER-DHA)
indir

Foto 2 indir

KEMER'DE DUZENLENEN GELENEKSEL 13'UNCU ALTIN NAR YAGLI PEHLIVAN GURESLERI'NDE 550 GURESCI ER MEYDANINA CIKTI. (FOTO:KEMER-DHA)
indir

Foto 3 indir

KEMER'DE DUZENLENEN GELENEKSEL 13'UNCU ALTIN NAR YAGLI PEHLIVAN GURESLERI'NDE 550 GURESCI ER MEYDANINA CIKTI. (FOTO:KEMER-DHA)
indir

Foto 4 indir

KEMER'DE DUZENLENEN GELENEKSEL 13'UNCU ALTIN NAR YAGLI PEHLIVAN GURESLERI'NDE 550 GURESCI ER MEYDANINA CIKTI. BASPEHLIVANLIK ICIN 32 SPORCUNUN MUCADELE ETTIGI GURESLERDE, ALTIN KEMERI KAZANAN ISIM SERHAT GOKMEN OLDU. (FOTO:KEMER-DHA)
indir

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle