Hoşgeldiniz  

Almanya’dan EXPO 2016’ya ‘Çiçek ve Çocuk’ temalı bahçe

Semih Köken | 23 Mart 2016 | Antalya Haber, EXPO 2016, Gündem, Turizm, Yaşam A- A+

Almanya’dan EXPO 2016’ya ‘Çiçek ve Çocuk’ temalı bahçe

ALMANYA, EXPO 2016’da kuracağı ‘Çiçek ve Çocuk’ temalı ülke bahçesi için son hazırlıkları tamamladı. Ülke Komiseri olarak atanan Almanya’nın Antalya Konsolosu Martin Vetter, EXPO 2016’da yer almaktan mutlu olduklarını belirterek, “Almanya’nın botanik çeşitliliğini sergileyeceğiz. Ayrıca çocuklar için de bir bahçe oluşturacağız” dedi.

Almanya’nın ülke komiseri olarak atadığı Almanya’nın Antalya Konsolosu Martin Vetter, Aksu İlçesi’ndeki 1121 dönümlük EXPO 2016 Sergi Alanı’nı ziyaret etti. EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül ile görüşen Ülke Komiseri Vetter, alan gezisinin ardından Alman bahçesini kuracakları alanda incelemelerde bulundu.

Almanya olarak EXPO 2016’da yer almaktan mutluluk duyduklarını söyleyen Ülke Komiseri Vetter, “EXPO 2016 Türkiye için çok önemli bir etkinlik ama Almanya için de çok önemli. Çünkü biz uzun bir geçmişe dayalı olan Türk ve Alman ilişkilerinin de altını çizmek istiyoruz” dedi.
ALMANYA'NIN ULKE KOMISERI OLARAK ATADIGI ALMANYA'NIN ANTALYA KONSOLOSU MARTIN VETTER, AKSU ILCESI'NDEKI 1121 DONUMLUK EXPO 2016 SERGI ALANI'NI ZIYARET ETTI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

Alman Bahçesini EXPO 2016’nın ‘Çiçek ve Çocuk’ temasına uygun dizayn edeceklerini belirten Vetter, “Bugünün en önemli mesajı bizim EXPO’ya katılıyor olmamız. Bir son dakika kararı ama Almanya’nın botanik çeşitliliğini, Alman bitkilerini, Alman ağaçlarını sizlere sergileyeceğiz. Ayrıca çocuklar için bir bahçe oluşturacağız. İçerisinde çocuklar için interaktif şeyler olan bir çocuk köşesi de oluşturacağız” diye konuştu.
DHA

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle