Hoşgeldiniz  

Alanya’da ulaşım denetim altında

Semih Köken | 28 Temmuz 2015 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

 

Kurallara uymayana geçit yok

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı’nca Alanya’da oluşturulan Ulaşım Denetim Ekibi göreve başladı. Ekip, ulaşımdaki sorunları en aza indirmek için gece gündüz denetim yapacak.

Denetim ekibinde Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, Zabıta Daire Başkanlığı görevlileri ile sorumluluk bölgesine göre emniyet ya da jandarma ekipleri yer alıyor. Ulaşım Denetim Ekibi, özel halk otobüsleri, ticari taksiler, okul servisleri, personel servisleri ve ücretsiz servislerini A’dan Z’ye denetleyecek. Araç sürücüsünün kılık kıyafetinden, çalışma ve güzergah için gerekli olan belgelere, araçların duraklara girip girmediği ve müşteri memnuniyeti gibi her konuda denetim yapılacak. Denetimin ilk gününde sürücülere uyarılar yapıldı. Yönetmeliklerde belirtilen şartlara ve kurallara uymayanlara yasada öngörülen para cezaları verilecek. Tekrarında para cezaları arttırılacak ve 15 günden 1 yıla kadar ticari faaliyetlerden men cezası verilebilecek.

alanya ulaşım denetimi (1) alanya ulaşım denetimi (2) alanya ulaşım denetimi (3) alanya ulaşım denetimi (5)

HEDEF ÖRNEK BİR SİSTEM KURMAK

Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Alanya’da ulaşım konusunda yaşanan sorunları en aza indirmek ve vatandaş memnuniyetini artırmak için gece gündüz çalıştıklarını belirtti. Güney,  “Amacımız cezalandırmak değil, herkesin memnun olduğu örnek bir sistem kurmak. Bu nedenle toplu taşıma işi yapanlar, kanunda belirtilen kurallara uymak zorunda. Uymayanlara kesinlikle taviz verilmeyecek. Denetim ekibimiz 7/24 görev başında olacak. Vatandaşlarımız herhangi bir sorun yaşadıkları zaman 518 23 41 nolu telefonu arayabilirler “ dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle