Hoşgeldiniz  

Alanya’da ceviz büyüklüğünde dolu yağdı, denizde hortum çıktı

Semih Köken | 18 Ekim 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Alanya’da ceviz büyüklüğünde dolu yağdı, denizde hortum çıktı

Antalya’nın Alanya İlçesi’nde sabah saatlerinde sağanak etkili oldu. İncekum ve Avsallar mahallelerinde ceviz büyüklüğünde dolu yağarken, Avsallar’da denizde hortum oluştu.

Alanya’da saat 08.30 sıralarında sağanak etkisini gösterdi. Yağmura hazırlıksız yakalanan bölge halkı zor anlar yaşadı. İncekum ve Avsallar mahallelerinde ise dolu yağışı etkili oldu. Özellikle sahil kesimine ceviz büyüklüğünde dolu taneleri düştü. Yoğun dolu yağışı nedeniyle bazı bölgeler kar gibi beyaza büründü. Rögar ve mazgalların tıkandığı bölgede su birikintileri oluştu.

Dolu yağışıyla birlikte Avsallar Mahallesi’nde denizde hortum oluştu. Bir süre denizde ilerleyen hortum daha sonra kayboldu.
ANTALYA'NIN ALANYA ILCESI'NDE SABAH SAATLERINDE SAGANAK ETKILI OLDU. INCEKUM VE AVSALLAR MAHALLELERINDE CEVIZ BUYUKLUGUNDE DOLU YAGDI.(FOTO:ALANYA-DHA)
Alanya İlçe Meteoroloji Müdürlüğü, yağışlı havanın gün boyunca devam edeceğini açıkladı.

ANTALYA'NIN ALANYA ILCESI'NDE SABAH SAATLERINDE SAGANAK ETKILI OLDU. INCEKUM VE AVSALLAR MAHALLELERINDE CEVIZ BUYUKLUGUNDE DOLU YAGDI.(FOTO:ALANYA-DHA)ANTALYA'NIN ALANYA ILCESI'NDE SABAH SAATLERINDE SAGANAK ETKILI OLDU. INCEKUM VE AVSALLAR MAHALLELERINDE CEVIZ BUYUKLUGUNDE DOLU YAGDI.(FOTO:ALANYA-DHA)ANTALYA'NIN ALANYA ILCESI'NDE SABAH SAATLERINDE SAGANAK ETKILI OLDU. INCEKUM VE AVSALLAR MAHALLELERINDE CEVIZ BUYUKLUGUNDE DOLU YAGARKEN, AVSALLAR'DA DENIZDE HORTUM OLUSTU.(FOTO:ALANYA-DHA)
Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle