Hoşgeldiniz  

AK Parti’de hedef 6 milyon 

Deniz Porsuk | 09 Şubat 2021 | Gündem, Kemer Güncel, Siyaset A- A+

AK Parti’de hedef 6 milyon 

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Seda Gören Bölük, 2021 yılı için hedeflerinin kadın üye sayısını 5 milyon 273 binden 6 milyona çıkarmak olduğunu kaydetti 

AK Parti’de hedef 6 milyon 

 

AK Parti Antalya 6’ncı Olağan İl Kadın Kolları Kongresi, Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde önceki gün gerçekleştirildi. Kongreye, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Seda Gören Bölük’ün yanı sıra, AK Parti Antalya milletvekilleri Atay Uslu, Tuğba Vural Çokal, İbrahim Aydın, Kemal Çelik, AK Parti MKYK Üyesi Gökcen Özdoğan Enç ve çok sayıda partili katıldı. Kongrede konuşan Seda Gören Bölük, Antalya’da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. AK Parti Teşkilat Başkanlığının haziran ayı başında başlattığı ‘Gönül Seferberliği’ kapsamında, AK Parti Kadın Kolları üye sayısının 550 bin arttığını anlatan Bölük, şöyle konuştu:

Kadın üye sayısı yüzde 47 

“Bunun hatrı sayılı miktarını, Antalya teşkilatımız yaptı. Pandemi döneminde, herkesin birbirinden uzak ve mesafeli durduğu dönemde, sizin evlerde, meydanlarda, sokaklarda üye yapmak için çalışmanız çok kıymetli bir şey. AK Parti’nin kadın üye sayısı 5 milyon 273 bine ulaştı. Ne sizin bu yaptığınız kadın kolları kongreleri, ne de o üye sayısını muhalefet partileri yapamıyor. Muhalefet partilerinin ana kademelerinin yapamadığı bir kongreyi yapıyorsunuz. Muhalefet parti merkezlerinin sahip olamadığı üye sayısına sadece kadınlar olarak sahibiz. AK Parti’nin 12 milyona yakın üyesi var. Kadın üye sayımız yüzde 47’ye tekabül ediyor. Bunu yüzde 50’ye çıkartmak istedik ama olmadı. 2021 yılı için hedefimiz, üye sayısını 5 milyon 273 binden 6 milyona çıkarmak. Bu bütün Türkiye için koyduğumuz bir hedef.”

Ayşe Keyik Yılmaz yeniden 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hep “Gücümü kadınlardan alıyorum” dediğini hatırlatan Bölük, yapılan her köprüde, her kilometre taşında, her yolda, her çalışmada, kadın kolları teşkilatının attığı her adımın çok büyük katkısı olduğunu kaydetti. AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ise çok güzel bir kongre geçirdiklerini belirterek, kadın üyelere verdikleri destek için teşekkür etti. Tek listeyle gidilen seçimde, mevcut başkan Ayşe Keyik Yılmaz yeniden göreve seçildi.

#AkParti İl Kadın Kolları Olağan Kongremizi tamamladık. İl Başkanlığımıza yeniden seçilen Ayşe Keyik Yılmaz hanıma ve yönetimine başarılar diliyorum. #İnandığınYoldaYürü
Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle