Hoşgeldiniz  

AK PARTİ TEYAMÜL YOKLAMASI YAPILIYOR

Semih Köken | 28 Ocak 2016 | Gündem, Kemer Güncel, Siyaset, Yaşam A- A+

AK PARTİ TEYAMÜL  YOKLAMASI YAPILIYOR

İstifa eden Kemer İlçe teşkilatının yerine geçecek İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu ile ilgili, Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer ve Afyon 22 ve 23’üncü dönem Milletvekili şu anda da Antalya İl Koordinatörü Ahmet Koca ile birlikte Kemer Ak Parti İlçe teşkilatı binasında partililerin görüşlerine başvurmaya başladılar.

Çalışmalar sırasında istifa eden Kemer eski Ak Parti İlçe Başkanı Ferruh Derin ile birlikte açıklama yapan Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer seçim süreci ve istifa eden ilçe yönetimi ile ilgili bilgiler verdi.

Ak Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer;

“Öncelikle İlçe Başkanı Ferruh Derin’e teşekkür ediyorum. Kendileri kısa bir süre ilçe başkanlığı yaptı ama çoğu ilçe başkanı gibi seçim görmeden değil 4 seçim geçirdi kendisine bu nedenle de teşekkür ediyorum. Yoğum bir çalışma temposuyla, ailesinden ve işinden fedekarlık yaparak bu çalışmaları yaptı bu nedenle de ayrıca kendisine teşekkür ediyorum. Başkanımın iş ve sağlık problemlerinden dolayı, “artık bana bir müsaade edin rahatsızlığım var ve ben artık kendi işimle ve ailemle ilgilenmek istiyorum” dedi. 4 tanede seçim geçirmesinden dolayı da hızlandırılmış bir başkanlık süreci geçirdi. Bizde şimdi zaten beraberiz. Ben siyaseti bıraktım diye bir şey olmaz. Siyasete aktif olarak devam etmese de bizim partimizin bir üyesi olarak, bizim başkanımız olarak da siyasete devam edecektir. Ben ona inanıyorum ve ondan da istiyorum. Kemer bizim için çok önemli. Çünkü turizmin başkenti olan bir İl Antalya ve turizmin ilk tohumlarının atıldığı bölge de Kemer. İnşallah önümüzdeki süreçte, şimdi bir arayış içierisindeyiz, yeni bir ilçe teşkilatı, yeni bir başkan. Arkadaşlarda yeni bir İlçe Başkanı gelecekse yeni bir yönetimle gelsin diye yönetim olarak da istifa dilekçelerini bize sundular. Bizde bunu genel merkezimize bildirdik. Genel Merkezimiz Afyon 22 ve 23’üncü dönem Milletvekilimiz sayın Ahmet Koca Antalya İl Koordinatörümüz o çalışmaya başladı. Biraz önce toplantı yaptık arkadaşlarla ve onlara nasıl bir usul belirlediğimizi anlattık. Öncelikle mahalle başkanlarımızdan başlayarak, gençlik kollarımız, önceki partimizin kuruluşundan bu yana görev almış olan ilçe yönetimimiz, ilçe başkanlarımız, meclis üyelerimizin hepsinden görüş alacaklar ve bunlar harmanlanacak sonuçta burada partiye emek sarfeden arkadaşlarımızın görüşleri bizler için çok önemli. Daha sonrada ilçe başkanlığı noktasında bir karar verilecek. Bu tabiki buradaki partililerin mutabakatı sonucu belirlenmiş bir isim olacak. Biz artık köklü bir partiyiz. 15 yıllık ve iktidar olan bir partiyiz. Bizim de yazılı olmayan teamüllerimiz var kurallarımız var. Bu kurallar neticesinde çoğunluk kimi isterse ilçe başkanı olarak seçeceğiz ve bu çatı altında da yönetimlerini belirleyeceğiz. İnşallah Kemer içinde hayırlı olur.

“İLÇE BAŞKANLIĞI İÇİN BAŞVURU ALMIYORUZ”

Biz normalde ilçe başkanlığı için hiçbir başvuru almadık. Bizim partimizde başvuru yok. Biz teşkilatımız ne derse o yönde karar veririz.

“GÜL, İLE İLGİLİ BİR DÜŞÜNCEMİZ YOK”

Daha önce çıkan, Mustafa Gül Ak Partiye’mi geçiyor haberleriyle ilgili olarak da açıklama yapan Ak Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer; “Bizim öyle bir gündemimiz yok. Partimiz de de öyle bir gündem bulunmamakta. Siyaset yapılaması zor bir meslek. Burada da siyaset zor. Bizim arkadaşlarımızın geçmişte yaşadıkları bazı şeyler var. Biz bunları göz ardı edipte böyle bir işe girişmeyiz. Bizim böyle bir belediye başkanını partimize dahil etme gibi bir durumumuz yok. Zaten kendilerininde böyle bir talebi yok. 2019’da Ak Parti olarak buranın belediye başkanlığını alacağız inşallah.

“ANTALYA’DA HEDEFİMİZ YÜZDE 50”

Biz Antalya genelinde yüzde 42 oy aldık. Antalya siyaset tarihi boyunca alınamamış bir oyu bizim dönemimize nasip oldu. Hep birlikte tüm teşkilatlarımızla bu büyük başarıyı sağladık. Şimdi bizim ilk defa partimize oy veren seçmenlerimiz var. Partimize üye değiller ve partimize oy verdiler. Yüzde 39’dan yüzde 42’ye çıkarttığımız bir oyumuz bulunuyor burada. Bize oy veren bu arkadaşlarımızın bizi tanımalarını istiyoruz. Tamam bir oy verdiler ama partiyi de tanımalarını istiyoruz. Bizi tanıdıktan sonra zaten bizim işimizin halka hizmet olduğunu gördükten sonra zaten başka partiye dönmeyeceklerini biliyoruz zaten. Antalya’daki hedefimde zaten tüm teşkilatım ile birlikte yüzde 50’dir. Rahmetli Hamza Taş başkanın yıllar önce bir konuşmasını, basın haberlerini elektronik ortama aktarırken gördüm. Aslında Antalya’da bu hedefimizi yıllar önce rahmetli Hamza Başkanımız 2004 yılında koymuş yüzde 50 demiş. O zaman belirlemiş bizde o yolda ilerleyeceğiz. Bu nedenle üye sayımızı arttırmamız lazım. Bu nedenle de 250 bin olan üye sayımızı 500 bine çıkartmak için hedef koyduk.

“İSTİFA ETTİM AMA PARTİMİN HİZMETİNDEYİM”

İstifa eden Kemer Ak Parti ilçe Başkanı Ferruh Derin;

“Başkanımın söylediği gibi rahatsızlığım bulunmakta kışı bir süre sonrada ameliyat olacağım ve bu ameliyattan sonra da yaklaşık 2 ay hiç bir şey yapamayacağım. Artık zaten işim ve ailemle de ilgilenmek istiyorum. Ben burada İl Başkanımıza ve tüm parti teşkilatımıza çok teşekkür ediyorum. Onların bize vereceği her görevi layıkıyla yerine getirmeye çalıştım. Bundan sonrada teşkilatımızın vereceği tüm işler de yine partimize hizmet etmeye devam edeceğim” dedi.12122506_1691892714424973_6455228194812674841_n 12645202_1691892751091636_4846068049322783520_n 12647337_1691892724424972_8942663300361280011_n SEMİH KÖKEN20160128_125127 20160128_130417_5

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle