Hoşgeldiniz  

‘Ak Parti Siyaset Akademisi’ yeniden başlıyor

Semih Köken | 20 Haziran 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

‘Ak Parti Siyaset Akademisi’ yeniden başlıyor

AK Parti Siyaset Akademisi ‘Büyük Güç Türkiye’ sloganıyla 11 Temmuz’da yeniden başlayacak.

Ak Parti tarafından, siyasete ilgi duyan, demokratik katılıma, ekonomiye ve dış ilişkilere ilgi duyan, sosyal ilişkilerini daha da geliştirmeyi düşünen kişisel birikim ve donanımını artırmak isteyenler için düzenlenen Siyaset Akademisi yeniden başlıyor. Daha önce düzenlenen Siyaset Akademileri’ne katılarak tamamlamış veya yarım bırakmış kişiler de kayıt yaptırarak katılabilecek. Siyaset Akademisi’ne 18 yaşını doldurmuş, devlet memurları dışında herkes katılabilecek.

AK PARTI SIYASET AKADEMISI 'BUYUK GUC TURKIYE' SLOGANIYLA 11 TEMMUZ'DA YENIDEN BASLAYACAK. (RIZA SUMER) (FOTO:ANTALYA-DHA)
İLK DERS BAŞBAKAN YILDIRIM’DAN

Ak Parti AR-GE Başkanlığı tarafından yürütülen Siyaset Akademisi, 81 ilde başlayacak ve ilk dersi belirlenecek bir ilde Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım verecek. Türk Siyasetine Giriş, Siyasal Sistemler ve İdeolojiler, Siyasal Strateji ve İdeolojiler, Siyasal Strateji ve İletişim Becerileri ve Deneyim Paylaşımları başlıklarında, konunun uzmanları tarafından dersler verilecek.

SİYASİ GÖRÜŞ ARANMIYOR

Ak Parti Antalya İl Teşkilatı olarak Siyaset Akademisi için hazırlıkları sürdürdüklerini belirten İl Başkanı Rıza Sümer, “Siyasete ilgi duyan, hangi siyasi görüşte olursa olsun tüm vatandaşlarımıza bu eğitimler açıktır. Siyaset Akademisi’ne ilçelerden katılmak isteyen kişiler için ilçe teşkilatlarımıza duyuruları yaptık. İlçelerimizden katılmak isteyen kişilerin isimlerini en geç 28 Haziran tarihine kadar İl Başkanlığımıza bildirmelerini istiyoruz. Biz de 1 Temmuz’da eğitimlere katılacakların isimlerini Genel Merkezi’mize bildireceğiz” dedi.

10 HAFTA SÜRECEK

Geleceğin Türkiye’sinin şekillenmesinde etkin rol üstlenmek isteyenlerin kayıt yaptırmalarını isteyen Sümer, “Siyaset Akademisi’ne katılmış ve başarılı bir şekilde tamamlamış olan kişiler için Ak Parti teşkilatlarında görev alma sürecinde önemli bir farkındalık olacak. Cuma, Cumartesi ve pazar olmak üzere hafta 3 gün 9 saat olarak planlanacak dersler 10 hafta devam edecek. Derslere katılmak isteyenler 10 hafta için 200 lira ücret ödeyecekler. Siyaset Akademisi’nde elde edilecek bilgi, deneyim ve sosyal ilişkilerin değeri maddi olarak ölçülemez” diye konuştu.

GELECEĞİN SİYASETÇİLERİ YETİŞECEK

 

Eğitimlerin açılabilmesi için en az 100 kişinin kayıt yaptırması gerektiğini belirten Başkan Rıza Sümer, “Bundan önce düzenlenen Siyaset Akademisi’ne hemşerilerimiz büyük ilgi göstermişti. 17’ncisi düzenlenecek bu programa da, Antalya merkez ve ilçelerden çok sayıda vatandaşımızın katılacağını tahmin ediyorum. Siyasete ilgi duyanların kaçırmaması gereken bu eğitimler, geleceğin siyasetçilerin yetişmesinde çok önemli bir rol oynayacaktır” diye konuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle