Hoşgeldiniz  

Adana’daki TIR savcılarına tutuklama

SEMİH KÖKEN | 07 Mayıs 2015 | Antalya Haber, Gündem A- A+

HSYK’nın talebi üzerine Tarsus 2’nci Ceza Mahkemesi tarafından haklarında yakalama kararı çıkarılan 4 savcıdan, Antalya’da bulunan Süleyman Bağrıyanık, DHA muhabirinin sorularını yanıtladı.

“BU MEMLEKETTE DOĞDUK, BU MEMLEKETTE ÖLECEĞİZ” 

HSYK’nın talebi üzerine Tarsus 2’nci Ceza Mahkemesi tarafından haklarında yakalama kararı çıkarılan 4 savcıdan, Antalya’da bulunan Süleyman Bağrıyanık, DHA muhabirinin sorularını yanıtladı. Haklarındaki kararı basından öğrendiğini anlatan Bağrıyanık, şunları söyledi:

“Biz bu memleketin insanıyız. Biz bu memleketten kaçacak da değiliz. Bu memlekette doğduk, bu memlekette öleceğiz. Ben uygun bir saatte gider çıkarım mahkemeye. Tarsus’a gideceğim. Ne sorarlarsa söylerim. Bizim sakladığımız, çekindiğimiz bir şey yok. Kararı basından öğrendim, davetiye çıkabilirdi. Adresim belli. Gidip mahkemenin huzuruna çıkarız. Bizim saklayacağımız bir şey yok.”

Ancak bu açıklamalarından bir süre sonra savcı Süleyman Bağrıyanık’ın adliye yakınındaki evine polisler gitti. Polislerin savcı Bağrıyanık’ı götürmeye mi geldiği henüz netleşmedi.

Süleyman Bağrıyanık, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden alındıktan sonra Antalya’ya önce Başsavcı vekili, ardından savcı olarak atanmıştı. Süleyman Bağrıyanık yürütülen soruşturma gerekçesiyle HSYK tarafından bu görevinden uzaklaştırılmıştı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle