Hoşgeldiniz  

75 kuruş için şoföre bıçak çekti

Semih Köken | 24 Mayıs 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

75 kuruş için şoföre bıçak çekti

ANTALYA’da toplu ulaşımda tam bilet farkı 75 kuruşu ödememek için kardeşinin öğrenci indirimli kart kullanan D.B., bindiği otobüste durumu fark edip karta el koymak isteyen otobüs şoförü Emin Dinler’e bıçak çekti.

Toplu ulaşımda şoför olarak çalışan Emin Dinler, cumartesi günü öğle saatlerinde Liman Mahallesi’nden kent merkezine seyir halindeyken, Atatürk Bulvarı’nda durakta bekleyen D.B. ve annesi S.B. otobüse bindi. D.B. Antalya’da 2.10 lira olan tam biniş ücretini kardeşinin öğrenci indirimli kartıyla 1.35 TL olarak elektronik kartla ödedi. Ancak karta kayıtlı fotoğrafla D.B.’nin aynı kişi olmadığını fark eden şoför Dinler, “Başkasının kartını kullanamazsınız” diyerek karta el koydu.

Araç içindeki güvenlik kameraları tarafından da kaydedilen olayda D.B, “Ver lan” diyerek kartı istedi. Sözlü tehditle kartı alamayacağını anlayan D.B. cebinden bıçak çıkartıp “Seni deşerim” diyerek şoförü tehdit etti. Polisteki ifadesinde bıçağın kendisine değdiğini ve korktuğu için kartı geri verdiğini anlatan sürücü Dinler, sonrasında 155’i arayarak polis çağırdı. Polis geldiğinde söz konusu bıçak anne S.B.’nin üzerinden çıktı. Dinler, polis merkezinde şikayetçi olduğu D.B. ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Antalya’da toplu ulaşım sektöründe 12 hatta 70 otobüs çalıştıran Pamfilya Otobüs A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İnce, her gün her otobüste 10’un üzerinde bir yakınının indirimli kartını kullanan kişilerle karşılaştıklarını söyledi. Bunun ancak şoförün dikkat etmesi sayesinde tespit edilebildiğini, başka bir kontrol mekanizması olmadığını kaydeden İnce, “Bu tip durumlarda genelde ‘Başkasının kartını kullansam ne olacak ki’ şeklinde bir savunmayla karşılaşıyoruz. Ama öyle değil işte. Başkasının kredi kartını kullanabiliyor musun? Aynı durum” dedi.

Mehmet İnce, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararı uyarınca kendi indirimli kartını bir başkasına kullandıran kişinin ilk seferde 10 gün süreyle, 2’nci kez tespit edilmesi durumunda indirim hakkının süresiz iptal edildiğini söyledi. İnce, Antalya’da bir başkasının indirimli kartını kullandığı için şoförle yolcu arasında yaşanan birkaç tartışmanın polise intikal ettiğini, ancak şu ana kadar dava açıldığına ilişkin tebligatın kendilerine ulaşmadığını söyledi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle