Hoşgeldiniz  

Yüzüklerin Efendisi’nin Frodo’su 15 bininci ağacı dikti

Semih Köken | 21 Ağustos 2015 | Antalya Haber A- A+

 

1 2 3 4 5 Yüzüklerin Efendisi’nin Frodo’su 15 bininci ağacı dikti

Dünya’da hasılat rekorları kıran ‘TheLord Of The Rings’, Yüzüklerin Efendisi filminde FrodoBaggins rolüyle ünlenen Amerikalı aktör ElijahWood, EXPO 2016 Antalya alanına 15 bininci ağacı dikti. Wood, “Üzerinde adımın yazılı olduğu bir ağacımın olması benim için çok özel” dedi.

Yüzüklerin Efendisi’ndeki FrodoBaggins rolüyle tüm dünyada ünlenen 31 yaşındaki Amerikalı aktör ve film yapımcısı ElijahWood, dj performansı için Antalya’ya geldi. Rahatsız olmasına rağmen Türkiye’nin ilk EXPO’su EXPO 2016 Antalya sergi alanına ağaç dikmeyi kabul eden Wood, Aksu İlçesi’ndeki sergi alanında EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül tarafından karşılandı.

EXPO’nun sevimli maskotları Ece-Efe ile tokalaşıp yönetim binasına geçen ve kısa süre dinlenen Amerikalı aktöre proje hakkında bilgi sunuldu. Amerikalı aktör daha sonra alana geçti. Genel Sekreter Yardımcısı Şengül, Wood’a, “EXPO döneminde çocukların kullanacağı bu yol üzerinde ağacınızı dikeceksiniz ve buraya gelen binlerce çocuk sizin ağacınızı görecek” dedi. Amerikalı aktör EXPO 2016 Antalya Ajansı yöneticilerine bu jestlerinden dolayı teşekkür etti.

“BİR DAHA GELİP AĞACIMI ZİYARET EDECEĞİM”

119 türde toplam 25 bin ağacın dikileceği alana 15 bininci ağacı ElijahWood toprakla buluşturdu.  ‘Çitlembik’ (Celtisaustralis) ağacını diken Wood, isim tabelasını ağacın gövdesine bağladıktan sonra ilk can suyunu da verdi. Aktör ve film yapımcılığının yanısıraDJ’lik de yapan ve Antalya’ya konser için geldiğini söyleyen Amerikalı Wood, “EXPO 2016 Antalya alanında ağacımın olması çok özel ve güzel bir onur. Bu EXPO alanı çok güzel olacak. Üzerinde adımın yazılı olduğubir ağacımın olması ise benim için çok özel. Bir daha gelip ağacımı ziyaret edeceğim.” dedi.

“Türk müziğini uzun yıllar önce Selda Bağcan ile keşfettim” diyen Wood, daha sonraki araştırmalarında Moğollar, Erkin Koray ve Barış Manço’yu keşfettiğini ve hayranlığını vurguladı. 23 Nisan 2016’da kapılarını açacak olan EXPO 2016 Antalya’da canlı performans sergileyebileceğini belirten Wood, “Bu inanılmaz olur, 23 Nisan’da açılıyor ve tekrar gelmek isterim. Ayrıca Antalya’ya ilk gez geldim çok güzel” dedi. Wood hayranlarına da çağrıda bulundu, “23 Nisan 2016’da Antalya’ya EXPO’ya gelin” davetinde bulunmayı ihmal etmedi.

 

ÜNLÜLER ORMANI GÖNÜLLÜ KATILIMIYLA OLUYOR

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül, bin 121 dönümlük alana 4 ay içerisinde aktör, sanatçı, gruplar ve ünlüler tarafından  farklı türlerde 21 ağacın dikildiğini söyledi.

“Bu ünlüler çat kapı gelmiyor” diyen Şengül, ünlülerin hiçbir şey beklemeden alana ağaç diktiklerinin altını çizdi. EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Şengül, şunları söyledi:

“Ünlüler ile temasa geçip projeyi anlatıyoruz. Gelmeden önce inceliyorlar ve kabul edip alanımıza öyle geliyorlar. Alanımızda ağırladığımız ünlüler Türkiye’nin ilk EXPO’suna sosyal sorumluluk bilinciyle katkı koyuyor ve dünyada tanınmasına destek veriyorlar. Bu projede bizim dışımızda otellerin, menejerlerinde büyük emeği var. Ünlüler çok büyük paralara konserlere geliyorlar ama EXPO’ya sürdürülebilirlik, yeşil enerji, çocuk ve çiçek temasına sanatçı duyarlılığıyla yaklaşıyorlar. Bu projenin isimsiz çok kahramanı var ama asla ön planda yer almak istemiyorlar. Bu çalışmada bizimle beraber olan ve birlikte hareket eden herkese teşekkür ediyorum.”

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle