Hoşgeldiniz  

YENİ ŞEKİL BİLİNMEYEN BİR UYUŞTURUCU

SEMİH KÖKEN | 04 Mayıs 2020 | Antalya Haber A- A+

Görünmeyen uyuşturucu Antalya’da!

Uyuşturucu tacirlerinin yeni ürünü olan kağıt halindeki sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddelerin bir süreden beri kullanımının arttığı bilgileri gelirken, MY Gazete yazarı Mustafa Kozak da bu büyük tehlikeye dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Kağıdın üzerine püskürtülüyor

Mustafa Kozak yazısında, kentsel dönüşüm kapsamında nüfusunun büyük bir kısmı bölgeden ayrılan Zeytinköy’de uyuşturucu satışı ve kullanımının halen devam ettiğini belirterek, bu yönde bölgeden kendisine gelen bilgileri paylaştı.

Kozak yazısında, “Uyuşturucu kullanan bağımlılara polis müdahale etmiyor mu” diye sorduğumda, ise “Şimdi uyuşturucu satışı yapılan gecekondularda aynı zamanda uyuşturucu da kullandırıyorlarmış. Ayrıca bir de bakıldığında görünmeyen sentetik bir uyuşturucu çıkmış. Sıvı haldeki uyuşturucuyu kağıdın üzerine püskürtüyorlarmış. Bu uyuşturucu püskürtülen kağıdı satıyorlarmış. Bunun dumanını çekiyorlarmış. Bu uyuşturucu Korona gibi. Bakıldığında görünmeyen bir düşmanla karşı karşıyayız. Tehlike çok büyük. Acilen çözüm gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Nasıl bir uyuşturucu?

Zehir tacirlerinin yakalanmamak için ürettiği yeni yöntemde, sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde çeşitli ebatlardaki kağıtların üzerine püskürtülüyor. Üzerine uyuşturucu püskürtülmüş kağıtların sıradan görüntüsü değişmiyor. Bunların uyuşturuculu kağıtlar olduğunu sadece hazırlayan ve satan biliyor. Kağıt üzerindeki sentetik cannabinoid içeriği ise yalnızca laboratuar ortamındaki analiz sonucu ortaya çıkıyor. Sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde hazırlanışında esrar otu yerine üzerine laboratuar ortamında üretilmiş uyuşturuculu kağıtlar kullanılıyor. Bu kağıtlar zehir tacirlerince kullanıcılara satılıyor. Uyuşturucu kullanıcıları ise tütünle hazırladıkları sarma sigara içerisine küçük parçalar halinde kestikleri uyuşturuculu kağıtları yerleştirip sigara olarak içiyor.

Küçük yaştaki kızlar da kullanıyor

MY Gazete haber merkezi, ‘Görünmeyen uyuşturucu’ olarak tanımlanan yeni zehirin Antalya’da da giderek yayıldığı konusundaki bilgileri ilgililerden teyit ettirdi. Antalya narkotik polisinin bu yöndeki çalışmaları giderek artan bir ivmeyle sürdürdüğü belirtilirken, hem uyuşturucu satıcılarının hem de kullanıcıların, yakalanma tehlikesinin az olması ve daha ucuza satılması nedeniyle sentetik cannabinoid püstürtülmüş kağıtların tercih edildiği öğrenildi.

Mustafa Kozak’ın köşe yazısında verdiği bilgilerin arasında, küçük yaştaki kızların bu uyuşturucudan alabilmek için fuhuş tehlikesinin içine çekildiklerini vurgulaması, yaşanan bu tehdidin boyutunun ne kadar büyük olduğunu gösteriyordu.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle