Hoşgeldiniz  

Türel: Antalya G-20’den tam not aldı

Semih Köken | 17 Kasım 2015 | Antalya Haber A- A+

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Menderes Türel, kentin ev sahipliği yaptığı G-20 Liderler Zirvesi organizasyonunun kusursuz geçtiğini ve dünya liderlerinden tam not aldığını söyledi. Başkan Türel, “Bize, bugüne kadar yapılan en iyi G-20 organizasyonu olduğu söylendi” dedi. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu da Antalya’nın dünya liderlerini hayran bıraktığını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’da 15- 16 Kasım’da yapılan G-20 Liderler Zirvesi’ni değerlendirdi. Kente gelen bütün liderleri karşılayan ve uğurlayan, oteldeki toplantı aralarında da görüşme fırsatı bulan Başkan Türel, Antalya’nın zirve organizasyonundan alnının akıyla çıktığını ve dünya liderlerinden tam not aldığını söyledi. Bütün liderlerin, organizasyondaki başarı ve Antalya’nın doğal güzellikleriyle iklimi hakkında çok olumlu sözler sarf ettiğini belirten Türel, “Kentin belediye başkanı olduğumu öğrenen liderler, doğal güzelliklerimiz, deniz- güneş- hava ve otellerimizle ilgili övgü dolu sözler iletti. Organizasyon sonunda kentimizden ayrılan bütün liderlerin memnun kaldığını söyleyebiliriz. Hemen hepsi tatil için de geleceklerini ifade etti” dedi.

ABD Başkanı Barack Obama’yı golf ve tatil için tekrar davet ettiğini belirten Başkan Türel, fırsat bulduğu takdirde Antalya’ya golf oynamak için tekrar geleceğinin sözünü veren Obama’nın, golf sahalarının kalitesini beğendiğini söylediğini açıkladı.

ÇİNLİLER’İN İŞİ ZOR

G-20 Liderler Zirvesi’ne katılan Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Şi Cinping’i dün akşam ülkesine uğurlarken havalimanında sohbet etme imkanı bulduğunu belirten Başkan Türel, “Bilindiği gibi G-20’nin dönem başkanlığı Çin’e geçti. Bir sonraki zirve Çin’de yapılacak. Antalya’daki organizasyonu ‘mükemmel’ olarak niteleyen Çinli yetkililer, ‘Çıtayı o kadar yükselttiniz ki, bizim işimiz zorlaştı’ dediler. Bu bile zirve organizasyonunun ve Antalya’nın başarısını ortaya koyuyor” diye konuştu.
AK PARTI GENEL BASKAN YARDIMCISI VE ANTALYA MILLETVEKILI MEVLUT CAVUSOGLU ILE ANTALYA BUYUKSEHIR BELEDIYE BASKANI AK PARTILI MENDERES TUREL, KENTIN EV SAHIPLIGI YAPTIGI G-20 LIDERLER ZIRVESININ BASARILI GECTIGINI SOYLEDI. CAVUSOGLU ILE TUREL LIDERLERLE CEKTIRDIKLERI FOTOGRAFLARI SOSYAL PAYLASIM SITELERINDE YAYINLADI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

AK PARTI GENEL BASKAN YARDIMCISI VE ANTALYA MILLETVEKILI MEVLUT CAVUSOGLU ILE ANTALYA BUYUKSEHIR BELEDIYE BASKANI AK PARTILI MENDERES TUREL, KENTIN EV SAHIPLIGI YAPTIGI G-20 LIDERLER ZIRVESININ BASARILI GECTIGINI SOYLEDI. CAVUSOGLU ILE TUREL LIDERLERLE CEKTIRDIKLERI FOTOGRAFLARI SOSYAL PAYLASIM SITELERINDE YAYINLADI.(FOTO:ANTALYA-DHA)
ÇAVUŞOĞLU: MUHTEŞEM

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ise zirvenin oldukça başarılı geçtiğini kaydetti. G-20 Zirvesi için Antalya’ya gelen misafirlerin hayranlıklarını gizleyemediğini anlatan Çavuşoğlu, zirvede emeği geçen herkese teşekkür etti. Antalya zirvesinin konular bakımından da farklı bir G-20 olduğunu belirten Çavuşoğlu, “Muhteşem bir G-20 Zirvesi’ni gerçekleştirdik ve Antalyalılar olarak elimizden geldiği kadar misafirperverliğimizi göstermeye çalıştık” dedi.

Çavuşoğlu, kendisinin de bu organizasyonun tüm aşamalarında yer almaktan büyük bir gurur duyduğunu söyledi. Başta ABD Başkanı Barack Obama ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin olmak üzere birçok liderin ikili görüşme ve sohbetlerde Antalya konusunda hayranlığını gizleyemediğini vurgulayan Çavuşoğlu, liderleri G-20 gündeminden sonra Antalya’ya bu kez tatile ve golf oynamaya, kısaca Antalya’nın diğer güzelliklerini de keşfetmeye beklediklerini kaydetti.

antalya travesti
sakarya travesti
ankara travesti

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle