Hoşgeldiniz  

SÜMER, “ÇİFTÇİ KARDEŞLERİMİZİ UNUTMADIK”

Semih Köken | 20 Ekim 2015 | Antalya Haber A- A+

AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, seçim çalışmaları kapsamında Kumluca’yı ziyaret etti. AK Parti’nin Seçim Beyannamesi’nde yer alan, çiftçilere yönelik projeler hakkında bilgi veren Sümer, “Çiftçi kardeşlerimizi unutmadık, unutmayız” dedi.

AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, ülkemizin örtü altı üretimde lider ilçesi Kumluca’yı ziyaret etti. Kumluca Belediyesi Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, AK Parti Kumluca İlçe Başkanı Arif Yavuzer ve İlçe Teşkilatı ile birlikte Kumluca’da bir dizi temaslarda bulunan Sümer, AK Parti’nin seçim beyannamesi hakkında bilgiler verdi.

“YEM VE GÜBRE’DE KDV’Yİ KALDIRACAĞIZ”

Kumluca’da hal esnafıyla bir araya gelen Başkan Sümer, seçim beyannamesinde çiftçilere yönelik çok önemli projelerin olduğunu vurguladı. Sümer, “Çiftçi kardeşlerimizi unutmadık, unutmayız. Özellikle çiftçiyle ilgili mesajları doğru aldığımızı düşünüyorum. Çiftçilerimizin sorunlarının çözümü için elimizden geleni yapıyoruz. Bunun sözde kalmaması adına beyannamemizde de belirttiğimiz gibi; yemde ve gübrede KDV’yi kaldıracağız. Seraların modernizasyonu için faizsiz kredi vereceğiz. Genç çiftçilerimize proje karşılığı 30 bin lira karşılıksız destek vereceğiz” diye konuştu.

KAYHAN, “ÇİFTÇİLERİN TALEPLRİ GÖZ ARDI EDİLMEMİŞ”

Hal ziyaretinin ardından Başkan Sümer, Kumluca Ziraat Odası Başkanı Süleyman Kayhan’ı da ziyaret etti. Ziraat Odası Başkanı Süleyman Kayhan, AK Parti’nin açıkladığı çiftçilere yönelik projelerden memnun olduklarını dile getirdi. Kayhan “Yapılan KDV indirimleri çiftçimize de halkımıza da olumlu şekilde yansır. AK Parti çiftçilerin talepleri doğrultusunda çözüm üretmiş” diye konuştu.

ÇETİNKAYA, “AK PARTİ ÇİFTÇİNİN DE YANINDA “

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ise gündeme yönelik açıklamalarda bulundu. Çetinkaya, “Biz iki milyon Suriyeli’ye bakıyoruz. Dünya’nın neresinde ezilmiş halk olsa yardıma koşuyoruz. Başka ülkelerin kaldıramayacağı sorunları yaşamamıza rağmen ülkemizde hala istikrar var” dedi. Tarım alanında geliştirilen projelere de değinen Çetinkaya, “Çiftinin de yanında olan parti AK Parti’dir. Seracılığın üçte ikisi gübre maliyetidir. Gübrede KDV’nin kaldırılmasıyla üreticinin maliyeti düşürecek, çiftçimiz rahatlatacak. Seçim beyannamesinde yer alan pek çok madde büyük bir bölümü üretici olan Kumluca halkının sorunlarını çözecek, taleplere cevap verecek nitelikte” dedi.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle