Hoşgeldiniz  

Şampiyon Halterci Ekmeğini Hurdadan Kazanıyor

Semih Köken | 21 Ağustos 2015 | Antalya Haber A- A+

Antalya‘da oturan 56 kiloda Türkiye halter şampiyonu lise öğrencisi 17 yaşındaki Cumali Kıvanç, gelecek yıl yapılacak dünya şampiyonasına altın madalya hedefiyle hazırlanıyor. Genç sporcu, antrenmandan kalan zamanında sanayide 30 lira yevmiyeyle hurdacıda çalışarak ailesinin geçimine katkı sağlıyor.

KÜÇÜK YAŞTA BABASINI KAYBETTİ

Van‘dan gelerek Antalya‘ya yerleşen Kıvanç ailesinin 6 çocuğundan en küçüğü Cumali, 5 yıl önce halter sporuna başladı. Küçük yaşta babasını kaybeden Cumali Kıvanç, 3 ay önceBursa‘da düzenlenen Yıldızlar Türkiye Halter Şampiyonası’nda koparmada 95, silkmede 115 olmak üzere toplamda 210 kilo kaldırarak şampiyon oldu.

BODRUM KATINDA ANTRENMAN YAPIYOR

Hüsniye Özdilek Ticaret Meslek Lisesi Muhasebe Bölümü 10’uncu sınıf öğrencisi Cumali Kıvanç, okulunun bodrum katında antrenörü Ekrem Celil yönetiminde antrenman yaparak gelecek yıl düzenlenecek dünya şampiyonasına katılmayı hedefliyor.

‘HEDEFİ 2020 OLİMPİYATLARI’

Okuldan arta kalan zamanlarda ve tatil günlerinde antrenman yaptığını belirten Cumali Kıvanç, “Dünya şampiyonasına katılmayı hedefliyorum. Asıl isteğim 2020’deki olimpiyatlarda madalya kazanmak” dedi. Eğitim ve spor hayatına önem verdiğini vurgulayan Cumali Kıvanç, aile geçimine katkı sağlamak amacıyla da hurdacılık yaptığını söyledi. Okul döneminde sokaktaki çöplerden kağıt ve metal toplayarak para kazandığını anlatan Kıvanç, yaz döneminde ise sanayide bir hurdacıda 30 lira yevmiyeyle çalıştığını kaydetti.

HEDEFLERİNE ULAŞMAK İÇİN DESTEK BEKLİYOR

Hurdaları ayrıştırıp tarttığını kaydeden şampiyon halterci, işten sonra antrenmana gittiğini söyledi. Okul döneminde de antrenmandan sonra geçimini sağlamak için çalışmak zorunda kaldığını aktaran Cumali Kıvanç, şunları kaydetti:

“ÇÖPLERDEN HURDA TOPLUYORUM”

“Harçlığımı çıkarıyorum ve aileme katkı sağlıyorum. Olimpiyatta madalya kazanarak hayatımı kurtarmak istiyorum. Türkiye şampiyonuyum ama halen hurdacıda çalışarak para kazanıyorum. Çöplerden hurda toplayarak yaşamaya çalışıyorum. Çalışırken çok yoruluyorum. Bu nedenle antrenmanlarda istediğim performansı gösteremiyorum. Hedeflerime ulaşmam için maddi desteğe ihtiyacım var.”Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle