Hoşgeldiniz  

SAĞLIKÇILARDAN “ŞİDDET” EYLEMİ

SEMİH KÖKEN | 17 Nisan 2015 | Antalya Haber A- A+

Gaziantep’te 3 yıl önce bir hasta yakını tarafından öldürülen Göğüs Cerrahisi Uzmanı Dr. Ersin Arslan’ın ölüm yıl dönümünde Antalya Sağlık Platformu üyesi bir grup sağlık çalışanı, meslektaşlarına yönelik şiddeti protesto etti.

Antalya Tabip Odası, Antalya Diş Hekimleri Odası, Antalya Veterinerler Hekimler Odası, SES Antalya Şubesi, Türk Hemşireler Derneği Antalya Şubesi, Türk Ebeler Derneği Antalya Şubesi ve Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği’den oluşan grup üyeleri Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi bahçesinde bir araya gelip “Böyle sağlık sistemi olmaz. Sağlıkta şiddet sona Ersin” yazılı pankart açtı. Ellerinde “Sağlıkta dönüşüm ölümdür” yazılı döviz taşıyan grup, bir süre slogan attı.

Antalya Tabip Odası Genel Sekreteri Egemen Aktaş, grup adına yaptığı açıklamada, hayatını kaybeden meslektaşlarını anarak sağlık sistemini eleştirdi. Türkiye’de sağlık sisteminde kaos yaşandığını ileri süren Aktaş, “Böyle sağlık sistemi olmaz. Bu şartlarda hekimlik, diş hekimliği, hemşirelik, teknisyenlik yapılmaz. Nitelikli sağlık hizmeti verilemez. Bizler bugün Türkiye’nin her yerinde, tüm hastanelerde, sağlık alanında yaşadığımız şiddeti, bu şiddetin nedenlerini, çözüm önerilerini tartışacağız. Bugün Oslo Dünya Tabibler Birliği Toplantısı’nda Türkiye’nin önergesi olan 17 Nisan Sağlıkta Şiddeti Önleme Günü tartışılacaktır. Bu eylem ve etkinliklerimizde ki temel amacımız, sağlık sisteminde ki yanlışlıklara dur demek ve sağlık emekçilerinin sorunlarına dikkat çekmektir. Mücadelemiz şiddeti doğuran ve besleyen bu sisteme karşıdır. Dedi.

Açıklamanın ardından grup üyeleri alkışlar eşliğinde eyleme son verdi

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle