Hoşgeldiniz  

“Onu hayat kadını sandım”

Semih Köken | 16 Ekim 2015 | Antalya Haber A- A+

ANTALYA’da bir turizm firmasının muhasebe bölümünde çalışan 26 yaşındaki S.G., gece evinin bulunduğu apartmanın otoparkında cinsel saldırıya uğradı. 14 ay sonra yakalanıp tutuklanan kuyumcu tezgahtarı 26 yaşındaki Fatih K., genç kızı hayat kadını zannettiğini, ilişki karşılığında 50 lira verdiğini iddia etti.

2014 yılı 23 Nisan gecesi çalıştığı turizm firmasının düzenlediği bir etkinliğe katılan S.G., Portakal Çiçeği Bulvarı’nda annesiyle oturduğu binaya girdiği sırada, iddiaya göre arkasından gelen kişi asansör kapısında ağzını kapatıp, “Yüzünü çizmemi istemiyorsan bağırma” diye tehdit etti. S.G.’yi apartmanın bodrum katına indirmek isteyen saldırgan, kapının kilitli olduğunu görünce binanın dışına çıkarıp arkadaki otoparka götürdü. Saldırgan, park edilen araçların arasında S.G.’ye oral seks yaptırıp kaçtı.

14 AY SONRA YAKALANDI

S.G.’nin şikayeti üzerine polis saldırganı yakalamak için çalışma başlattı. Eşkali tespit edilen saldırganın kriminal laboratuarda yapılan analizlerinde Fatih K. olduğu belirlendi. Geçen 19 Haziran’da yakalanan Fatih K., mağdureyi hayat kadını sanıp ilişkiye girme teklifinde bulunduğunu, otoparkta seviştiklerini, ancak ilişkiye girmediklerini öne sürdü. İfadesinin ardından tutuklanan Fatih K. hakkında, 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle Antalya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

ÇALIŞIP ÇALIŞMADIĞINI SORMUŞ

Davanın ilk duruşmasında suçlamaları kabul etmeyen Fatih K., mağdureyle olay gecesi saat 24.00 sıralarında yolda karşılaştığını belirterek kendini şöyle savundu:

“Kendisinden hoşlandığımı söyledim. Çalışıp çalışmadığını, birlikte olup olamayacağımızı sordum. Apartmanın girişindeydik. Bana bir şey demedi. Bunun üzerine kendisini öptüm. ‘Burada olmaz’ dedi. Sonra otoparka gittik. Araçların arasında ilişkiye girecektik. O sırada otoparka bir araç geldi, tedirgin olduk. Sonra da bana hasta olduğunu söyleyerek ‘Normal olmayan yoldan ilişkiye girelim’ dedi. Ben de kabul etmedim. İlk anlaştığımızda 50 lira vermiştim. Daha sonra mağdurenin talebi üzerine oral ilişki yaşadık. Sonra da ayrıldık.”

Sanığın avukatı Celal Şal da olayda cinsel saldırı olmadığını, rızaya dayalı bir ilişki olduğunu savundu.

‘KORKTUĞUM İÇİN KABUL ETTİM’

Mahkemede ifade veren S.G. ise şunları söyledi:

“Olay günü iş arkadaşlarım beni evimim önündeki yolun karşısına bıraktı. Koşarak yolu geçip apartmana girdim. Sanık dış kapı kapanmadan peşimden içeri girmiş. Ben kendisinin apartmanda oturduğunu düşündüm. Bir anda yanıma gelip ‘Yüzünün çizilmesini istemiyorsan bağırma’ dedikten sonra ağzımı kapattı. Beni araçların olduğu otoparka götürdü. Kendisine direnmek istedim. Yumruğunu gösterip ‘Vururum’ diyince korktum. Bu olaylar yaşanırken annem telefonla aradı, korkumdan bakamadım. Korktuğum için söylediklerini kabul etmek durumunda kaldım.”

 

Ruh sağ sağlığının bozulup bozulmadığının tespiti için S.G.’yi Akdeniz Üniversitesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanlığı’na sevk eden mahkeme, duruşmayı erteledi.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle