Hoşgeldiniz  

MHP’li Meclis Üyesi Ak Parti’ye Geçti

SEMİH KÖKEN | 31 Mayıs 2014 | Antalya Haber A- A+

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi MHP’li Halil Karataş düzenlenen törenle Ak Parti’ye geçti

Kumluca Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda düzenlenen törenle Halil Karataş’a Ak Parti rozeti takıldı. Katılım törenine Ak Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Ak Parti Kumluca İlçe Başkanı Arif Yavuzer, CHP’den Ak Parti’ye geçen Büyükşehir Meclis Üyesi Erdem Merthatun ile çok sayıda partili katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Kumluca İlçe Başkanı Arif Yavuzer, “30 Mart yerel seçimlerinde ‘Ak parti olmasında da kim olursa olsun’ diyen anlayışın tüm çabalarına rağmen Ak Parti olarak Kumluca da % 43 oranında oy aldık. Bu başarı bu davaya gönül vermişlerin davasıdır” dedi. Seçim öncesi Kumluca Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve hükümetle güç birliği yaparak uyumlu bir şekilde hizmet yapma sözünü verdiklerini belirten Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ise “ Bu uyum inşallah size hizmet olarak geri dönecektir” dedi.

SEÇİMDEN SONRA 5 DEFA GELDİM

10 Nisan’da mazbata aldığını ve o günden beri Kumluca’ya 5 defa geldiğini belirten Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ilçeye bağlı olan Karacaören ve Karagöl mahallelerinin içme suyu projelerini en kısa zamanda tamamlayacakların söyledi. Türel; “İlçede yapılacak asfalt çalışmalarında gerekli olan araç ve eleman takviyesini sağlanmasının ardından asfalt çalışmaları başlayacak” dedi.

CUMHURBAŞKANI SEÇİMLERİ

Partililerden 17 Aralık sürecinde partilerine destek verdiklerinden dolayı teşekkür eden Ak Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, partililerinden aynı duyarlılığı 10 Ağustos’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde de Ak Partinin işaret edeceği adaydan yana göstermelerini istedi.

Antalya İl Başkanı Mustafa Köse da şöyle konuştu: “Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’in, Konyaaltı Plajı’nın halka açılması sürecinde yaptığı çalışmada muhalefet bizim uzattığımız eli havada bıraktı. Artık elimiz geri çekilmiştir. Bir bir yanağımızdan tokat yedik. Diğer yanağımızdan da yemek istemiyoruz.”

TÜREL ROZET TAKTI

Yapılan konuşmaların ardından MHP Kumluca birinci sıra Belediye Meclis Üyesi Halil Karataş’a Ak Parti rozeti Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından takıldı. Rozet takılmasının ardından kısa bir konuşma yapan Halil Karataş, “İnsan üç şeyden dolayı konuşamaz. Sevinçli, üzüntülü ve heyecanlıyken konuşamaz. Ben bugün üç duyguyu da yaşıyorum. Eski partim MHP den ayrıldığım için üzüntülüyüm. Yeni partime katıldığım için heyecanlıyım. Ak Partiye geçerek bölge halkıma hizmet edeceğime inandığım içinde sevinçliyim. Tek amacım bizden hizmet bekleyen bu insanlara en iyi hizmeti verebilmek, Antalya ile ilçem arasında boş boş gelip gitmemek için Ak Partiye geçtim” dedi.

MHP İL BAŞKANINDAN SERT TEPKİ

Halil Karataş’ın Ak Partiye geçişinin haberini alarak Kumluca’ya gelen MHP Antalya İl Başkanı Osman Çetin, yapılan tören tepki gösterdi. Başkan Osman Çetin; “ Halil Karataş halkımıza hizmet etmek için MHP’ den hangi olumsuz tepkiyi görmüştür. Ne gerekçe ile Ak Parti’ye geçmiştir. Para hırsızlığı,oy hırsızlığı yapan Ak Parti’nin şimdide irade hırsızlığı yaptığını görüyoruz. Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Halil Karataş, bugün bizden saklanmayı başarmıştır. Ancak bugünden sonra Kumluca’da saklanmak için kendine in mi arayacak. Antalya Büyükşehir Belediye Meclis toplantısına nasıl gelecek” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle