Hoşgeldiniz  

Köse, “Gerçekçi vaatler ortaya koyduk”

Semih Köken | 21 Ekim 2015 | Antalya Haber A- A+

İstikrarlı bir ekonomi ile her sorunun çözülebileceğini belirten Köse; “Milletimiz, yaşanan ekonomik kalkınmanın, gelişmenin, piyasadaki canlılığın istikrardan geçtiğini çok iyi gördü” dedi.

AK Parti Milletvekili ve Adayı Mustafa Köse, Milletvekili Adayı Ercan Mekteplioğlu ve Manavgat İlçe Teşkilatı ile birlikte, Manavgatlı iş adamları, pazarcılar, şoförler, bakkallar ve ziraat odaları ile esnaf kefalet kooperatiflerini, Süt Birliği’ni ziyaret etti. Esnafın beklenti ve taleplerini dinleyen Köse; toplumun her kesiminde, 1 Kasım seçimlerinden güçlü bir iktidar çıkması yönünde beklenti oluştuğunu söyledi.

Köse, AK Parti’nin emekli, çiftçi, esnaf, genç, işçi, memur her kesimin taleplerine cevap veren bir seçim beyannamesi ile halkın karşısında olduklarını söyledi. 13 yıldır popülist bir yaklaşım içinde olmadıklarını belirten Köse, “Bugüne kadar halka gerçekçi, yerine getirebileceğimiz vaatlerde bulunduk. Seçim dönemlerinde oy avcılığı yaparak vaat vermedik. Verdiğimiz sözlerin hepsini gerçekleştirdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi aldatan da olmadık, aldanan da olmadık” dedi.

Esnafın taleplerine yönelik en gerçekçi çözüm vaatlerini AK Parti’nin sunduğunu ifade eden Köse; “7 Haziran seçimlerinden sonra istikrarın önemini toplumun her kesimi tarafından görüldü. Esnafımızın da 1 Kasım’da AK Parti diyeceğine inanıyorum. Çünkü AK Parti’nin sunduğu istikrarlı büyümeye her kesimin ihtiyacı var. Esnaf bunu bekliyor, piyasalar bunu bekliyor, yatırımcılar bunu bekliyor, Türkiye istikrarı bekliyor” diye konuştu.

AK Parti’nin esnaf ve sanatkarın yanında olduğunu vurgulayan Köse, şöyle devam etti; “Esnafımızın talepleri üzerinde bugüne kadar çok çalıştık. Bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz. AK Parti’den önce esnaf ve sanatkarımız, kredi kefalet kooperatiflerinden yüzde 50 faizle kredi kullanıyordu, şimdi bu oran yüzde 5’in altında. Kullanabildiği kredi limitini de 150 bin TL’ye çıkardık. Esnafa düşük faizli kredilerimiz devam edecek”

Seçim beyannamesinde yer alan esnaf ve sanatkara yönelik vaatleri de hatırlatan AK Parti Milletvekili ve Milletvekili Adayı Mustafa Köse, “Kadın girişimcilere 100 bin liraya kadar 5 yıllık vadeli kredileri için yüzde 85 oranında kefalet imkanı sağlayacağız. Esnafımıza 30 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği vereceğiz. Uygulanmakta olan yüzde 6 oranındaki işveren sigorta pirimi indiriminde esas alınan 10 işçi çalıştırma zorunluluğunu kaldırıyoruz. Emekli esnafımızdan yapılan kesintiyi de ortadan kaldırıyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle