Hoşgeldiniz  

Konyaaltı’nda evcil hayvanlar için oyun parkı

Semih Köken | 19 Kasım 2015 | Antalya Haber A- A+

HAYVAN Barınağı’nda hizmete açılan eğitim parkuruyla sokak köpeklerini rehabilite eden Konyaaltı Belediyesi, ‘Evcil Hayvan Parkı’ projesini hayata geçirdi.

 

Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nde hayata geçirilen eğitim parkuru ile sokak hayvanlarını eğitilirken, şimdi de evcil hayvan sahiplerini mutlu edecek bir çalışmaya imza atıldı.

Konyaaltı Belediyesi evcil hayvan sahiplerinin, besledikleri hayvanlar ile keyifli vakit geçirebilmeleri, oyun oynamaları ve onların eğitim süreçlerine katkı sunmak amacıyla ‘Evcil Hayvan Parkı’ projesini hayata geçirdi.

HAYVANLAR İÇİN OYUN ALANI

Gürsu Mahallesi’nde Emek Parkı’nın üçüncü bölümünde yer alan evcil hayvan parkı 587 metrekare büyüklüğünde bir alan üzerine kuruluyor. Parkın içerisinde rampa, tahterevalli, lastik atlama, kemik atlama, tünel, slalom çubukları, kademeli adımlama gibi 7 adet köpek oyun elemanı ile kum havuzu, su ve mama terminalleri bulunacak.

Ayrıca evcil hayvan sahiplerinin dinlenmeleri için de oturma alanları yer alacak. Konyaaltı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce projelendirilen park ilk olarak panel çitle çevrildi.

 

Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nde hayata geçirdikleri eğitim parkuru ile sokak hayvanlarını rehabilite ettiklerini söyledi. Gürsu Mahallesi’nde “Evcil Hayvan Parkı’ projesini hayata geçireceklerini dile getiren Başkan Böcek, evcil hayvan sahiplerinin besledikleri hayvanları bu park içersine gönül rahatlıyla bırakabileceklerini ve onların bu keyifli anlarına ortak olabileceklerini söyledi.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle