Hoşgeldiniz  

HANİ ÇALIŞMAZDI

SEMİH KÖKEN | 24 Temmuz 2014 | Antalya Haber A- A+

HANİ ÇALIŞMAZDI (3) HANİ ÇALIŞMAZDI (1) HANİ ÇALIŞMAZDI (2)
Mustafa Akaydın’ın “Antalya denizlerinde çalışmaz” diyerek çürümeye terk ettiği deniz otobüsleri yeniden sefere çıktığı günden bu yana binlerce kişiyi taşıdı. Mustafa Akaydın’ın, Menderes Türel’in projesi olduğu için itibarsızlaştırmak ve halkın kullanmamasını sağlamak için, akıl almaz fiyat politikaları ile esaret altına aldığı deniz otobüsleri, Antalya ulaşımında önemli bir boşluğu doldurdu.

Resmi rakamlara göre; deniz otobüslerinin sefere çıktığı 27 Haziran tarihinden, 20 Temmuz tarihine kadar yapılan 146 seferde, toplam 5 bin 962 kişi taşındı. Bu durum 42 yolcu kapasitesi olan deniz otobüslerinin tam kapasiteye yakın sefer yaptığını gösteriyor.

Deniz otobüslerinin gördüğü ilgi ve son bir ayda Antalya ulaşıma sağladığı katkı, deniz otobüslerinin çalışmayacağını iddia eden Mustafa Akaydın’ın bir konuda daha yanıldığını göz önüne serdi.

YÜZDE 96 MEMNUNUM DEDİ

Deniz otobüslerini kullanan yolcular ile seyahat sırasında bir de memnuniyet anketi yapıldı. Ankete katılanların yüzde 96’sı, bu hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Yine anket sonuçlarına göre; deniz otobüslerini tercih edenlerin yüzde 88’i, gezi ve turizm amaçlı %12 iş amaçlı kullanıldı.

ANTALYA  MAHRUM BIRAKILDI

Deniz otobüslerini kullananlar, Mustafa Akaydın’ın uyguladığı akıl almaz fiyat politikaları nedeni ile bu hizmetten bunca yıl mahrum bırakılmalarına da tepki gösteriyor. Antalya ulaşımına çok önemli bir katkı sağlayacak olan deniz otobüsleri, Mustafa Akaydın döneminde uygulanan fiyat politikaları nedeni ile kullanılamamış ve Yat Limanı’na çekilmişti. Tüm dünyada belediyeler ulaşım hizmetlerinden zarar etmeyi göze alarak vatandaşlarına bu hizmeti verirken Akaydın yönetimi 40 lira gibi akıl almaz bir rakam ile taşımacılık yapmıştı. Kemer’e gidip gelen bir kişinin ödediği ücret, tam 80 liraydı.

HERKES KULLASIN DİYE 10 LİRA

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, deniz otobüslerini yeniden sefere çıkarırken ilk üç gün ücretsiz yapmış, yoğun ilgi nedeni ile ek seferler koydurmuştu. Türel diğer günlerde ise, herkes kullansın diye deniz otobüslerini 10 lira yapmıştı. Türel deniz otobüslerinin aynı güzergâhta seferlerinin devam edeceğini yeni güzergah düzenlemesi planlarının olmadığını sözlerine ekledi.

SEFER SAATLERİ DEĞİŞTİ

Öte yapılan anket sonucu ve yolcuların gelen taleplerin ardından deniz otobüslerinin sefer saatleri de değiştirildi.

Yeni sefer saatleri 1 Ağustos tarihinden itibaren şu şekilde gerçekleşecektir.

Antalya-Kemer : 08:30, 10:30, 12:30, 17:30
Kemer-Antalya : 09:30, 11:30, 18:30, 19:30

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle