Hoşgeldiniz  

Futbolun Efsaneleri Antalya’da

Semih Köken | 15 Ekim 2015 | Antalya Haber A- A+

Büyükşehir Belediyesi, Alman Konsolosluğu iş birliği ile düzenlenen “Efsaneler Kupası Futbol Turnuvası” ile Antalya’da futbol şöleni yaşanacak. 17 Ekim Cumartesi günü düzenlenecek turnuvada Fabian Ernst, Günter Hermann, Martin Groth, Tanju Çolak, Savaş Koç ve Deniz Barış gibi ünlü futbolcular Türk- Alman dostluğu için aynı sahada olacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Alman Konsolosluğu işbirliğinde ilk kez düzenlenen turnuva, 17 Ekim Cumartesi günü 12.00-18.00 saatleri arasında Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Stadyumu’nda yapılacak. Turnuvaya veteran (35 yaş üstü) oyunculardan oluşan Antalya Büyükşehir Belediyesi Takımı, Alman Konsolosluk takımı FC Adler Antalya, Antalyaspor, Alanyaspor, Hannover 96, Antalya Müzesi takımları katılıyor.

Türk-Alman dostluğunu pekiştirmeyi amaçlayan turnuvada  maçları eski hakem Kuddusi Müftüoğlu yönetecek. Antalyalıların yakından tanıdığı isimler,  Fabian Ernst, Günter Hermann, Martin Groth, Tanju Çolak, Savaş Koç ve Deniz Barış’ın da aralarında bulunduğu ünlü futbolcular sahaya çıkacak.

ÜCRETSİZ İZLENEBİLECEK

Maçların ücretsiz izlenebileceğini belirten Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Daire Başkanı Seval Yasak, tüm Antalyalıları Türk-Alman dostluğunun daha da güçlenmesi, iki ülke arasındaki sportif ve sosyal faaliyetlerin artmasını amaçlayan bu özel turnuvaya davet etti.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle