Hoşgeldiniz  

En Güzel Sahili Öğrenciler Temizledi

SEMİH KÖKEN | 20 Eylül 2014 | Antalya Haber A- A+

Konyaaltı sahilinde uluslararası temizlik (3) Konyaaltı sahilinde uluslararası temizlik (1) Konyaaltı sahilinde uluslararası temizlik (2)

 

Farklı ülkelerden gelen öğrenciler, dünyanın en güzel sahillerinden bir olan Konyaaltı’nda temizlik yaptı. Sahillerin temiz kullanılmasına dikkat çekmek için

yapılan etkinliğe katılan öğrenciler, çok temiz bir plajla karşılaştıklarını, amaçlarının sahili kullanan kişilerde duyarlılık oluşturmak olduğunu söyledi.

 

Akdeniz Üniversitesi ve Gençlik Servisleri Merkezi’nin Antalya’da düzenlediği Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampı’na katılan yerli ve yabancı öğrenciler sosyal sorumluluk projesi kapsamında Konyaaltı sahilini temizledi. Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen temizliğe, Türkiye, Japonya, Fransa, İspanya, Almaya, Sırbistan, Vietnam ve Kore’den 21 üniversite öğrencileri katıldı.

 

Çevre temizliği bilincinin oluşturulması ve sağlıklı çevrenin öneminin vurgulanması amacıyla ellerine çöp torbalarını alan öğrenciler, amaçlarının plajların kullanımına dikkat çekmek olduğunu söyledi. Konyaaltı’nda tüm hizmetlerin ücretsiz olmasının kendilerini şaşırttığını söyleyen öğrenciler, çok temiz bir plajla karşılaştıklarını ifade etti.

 

Katılımcılara Büyükşehir Belediyesi Kültür Dairesi Başkanlığı tarafından günün anısına tişört ve şapka hediye edildi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle