Hoşgeldiniz  

Dünya Liderleri Görsel Şölenle Karşılanacak

Semih Köken | 15 Ekim 2015 | Antalya Haber A- A+

Dünden Şelalesi’nde Her Akşam Işık Şov Yaşanacak

Büyükşehir Belediyesi, G-20 zirvesi için Kasım ayında Antalya’ya gelecek dünya liderlerini ve şehre her yıl dünyanın dört bir yanından gelen milyonlarca turisti görsel bir şölenle karşılamaya hazırlanıyor. Düden Şelalesi’nin denize döküldüğü nokta akşam uçakla gelenlere hoş bir manzara sunacak şekilde ışıklandırılacak. Yapılacak olan ışık şov dünyaca ünlü falezlerde muhteşem bir görüntüye kavuşacak.

Kanada’dan aldığı Beş Çiçekli Altın Şehir Ödülü, ev sahipliği yaptığı G-20 zirvesi, EXPO 2016 organizasyonu ile dünya süper ligine çıkan Antalya, dünya liderlerini görsel şov ile karşılamaya hazırlanıyor. Düden Şelalesi’nin denize dökülen bölümü ışıklandırılarak, özellikle akşam saatlerinde Antalya’ya gelen dünya liderleri ve her yıl şehri ziyaret eden milyonlarca turist  renk oyunları ile görsel bir şölen ile karşılanacak.

MÜTHİŞ BİR MANZARA OLACAK

LED teknolojisiyle ışıklandırılacak Düden Şelalesi, Antalya’ya hava yoluyla gelen yerli ve yabancı konuklara gösterilecek ilk cazibe noktası olacak. Düden Şelalesi’nin akma yoluna ve suyun düştüğü yere renk animasyonlu, LED’li aydınlatma armatürleri ile ışıklandırma yapılacak. Ayrıca Şelale’nin sağında ve solunda bulunan falezlere eşit sayıda homojen görünüm sağlamak kaydıyla, güneş enerjili küre tipi LED armatürlerin montajı yapılacak. Yanıp sönecek küreler ve renk geçişleri ile muhteşem bir görüntü ortaya çıkacak. Düden Şelalesi, Niagara Şelalesi gibi müthiş bir manzaraya kavuşacak.

MEVLANA DA AYDINLATILACAK

Antalya kent içi trafiğine köklü bir çözüm getiren Mevlana Kavşağı’nda da benzer bir ışıklandırma çalışması yapılacak. Köprülü kavşağın her iki alnı, boydan boya renk animasyonlu, wallwasher tipi aydınlatma armatürleri ile ışıklandırılacak. Bölge trafiğinde büyük rahatlama sağlayan, her gün binlerce sürücünün kullandığı köprülü kavşak, akşamları renk geçişleri ile kente görsel bir güzellik katacak.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle