Hoşgeldiniz  

Demirtaş’tan Protestocu Kadına Mühalahe Eden Görevlilere: Nazik Davranın

SEMİH KÖKEN | 04 Mayıs 2015 | Antalya Haber A- A+

Selahattin Demirtaş, Balıkesir mitingi esnasında bir kadın tarafından protesto edildi. Demirtaş, protestocu kadın için güvenliği uyardı: Hanımefendiye nazik davranın.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş‘ın partisi tarafından düzenlenen mitingin ardından olaylar çıktı. HDP lideri Selahattin Demirtaş, partisinin Balıkesir mitinginde kendisini protesto eden bir kişiye müdahale eden görevlilere, ‘Nazik davranın’ diye seslendi. Seçim vaatlerini anlattı: Emekçiden yana ekonomiyi savunduğumuz için çılgın oluyoruz. Çılgınlık buysa vallahi çılgınız.

PROTESTO ONUN DA HAKKI

Protesto eden bir kadın için Demirtaş, “Sakin arkadaşlar sakin. Protesto onun da hakkıdır. Düşüncelerini ifade etmek hanımefendinin de hakkıdır. Provokasyona gerek yok. Lütfen sakin olun. Hanımefendiye nazik davranılsın arkadaşlar. Onun da hakkı. Güvenlikçi, arkadaşlar lütfen hanımefendiye nazik davranılsın. Onun da hakkıdır saygı duyalım lütfen. Provokasyona gerek yok sakin. Mitingimize kaldığımız yerden devam ediyoruz” dedi.

MİTİNG ÖNCESİ ARAMA GERGİNLİĞİ

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel BaşkanıSelahattin Demirtaş‘ın Balıkesir mitingi öncesi üst aramaları sırasında gerginlik yaşandı.

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş‘ın Kuvayi Milliye Meydanı’nda halka sesleneceği miting öncesi olaylar çıktı. Miting için Balıkesir‘in çeşitli ilçelerinden gelen HDP‘li gruplardan bazı kişiler üzerilerinin aranmasını istemeyince tartışma yaşandı. Üst araması yaptıran HDP‘liler ise aranmaya karşı çıkanlara, “Herkes sizi bekliyor” diyerek tepki gösterdi. Polis, olaylar büyümeden grubu sakinleştirdi.

MİTİNG SONRASI ORTALIK KARIŞTI!

Miting sonrası bir grup ülkücü meydana girmek istedi. Polis, olay çıkmaması için grubun medyana girmesine müsaade etmedi. Ülkücüler ve vatandaşlardan oluşan 300 kişilik grup miting alanına girmekte direnince olaylar çıktı. Polisler ülkücülere müdahale etti. Yaşanan arbedede emniyet güçleri biber gazı kullanarak kalabalığı dağıtmaya çalıştı.

POLİS BİBER GAZI KULLANDI

Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı olaylarda iki grubun karşılaşmaması için Çevik Kuvvet yolları kapattı. Polis, grubun HDP‘lilerle karşılaşmaması için biber gazı kullandı. Polisle zaman zaman sert tartışmaların yaşandığı olaylar devam ediyor.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle