Hoşgeldiniz  

ÇETİN OSMAN BUDAK “ŞİDDET DİLİNİ ÖNLEYECEĞİM”

SEMİH KÖKEN | 26 Şubat 2015 | Antalya Haber A- A+

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) eski Başkanı, CHP Antalya Milletvekili Aday Adayı Çetin Osman Budak, Korkuteli’de partilileriyle bir araya geldi. İlçe binasında düzenlenen toplantıda İlçe Başkanı Mehmet Kavukçu ve partililerle sohbet eden Çetin Osman Budak, ATSO başkanlığı dışındaki 15 ayrı görevden zorunluluk olmamasına rağmen herkesle eşit olmak adına istifa ettiğini söyledi.

Siyasete girmesinde demokrasinin kalitesinin azalması ve meclisteki şiddet dilinin etkili olduğunu anlatan Budak, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaşanan son kavga görüntülerinin Türk toplumuna yakışmadığını vurguladı. Siyasetteki şiddet dilinin ülkedeki şiddeti de körüklediğine dikkati çeken Budak, “Bu şiddet dili öncelikle kadınlarımızı katletme noktasına geldi, toplumu çığırından çıkardı. Ben bunu siyasi parti gözetmeksizin söylüyorum. En son Özgecan bir sembol oldu. Bundan sonra bu şiddet dili bu şekilde devam ederse çok canlarımız da gidecek. Benim aslında siyasete girme nedenlerimden bir tanesi de buydu. Bu şiddet dilini önleyebildiğim kadar önleyeceğim, mücadele edebildiğim kadar mücadele edeceğim” dedi.

Türkiye’de ekonominin bir türlü gündeme gelmediğini de belirten Budak, “Maalesef televizyonları açtığımız zaman karşımızda bağıran adamlar var, ekonomi çok fazla dile getirilmiyor, bütün sorunlarını ortaya koymama rağmen gücüm yetmedi. Eğer gücüm yeterse benim gündemim de ekonomi olacak. Bundan sonra ekonomiyle ilgili gündem oluşturmaya çalışacağım” diye konuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle