Hoşgeldiniz  

Çalışmalar 10 gün içinde bitecek

Semih Köken | 28 Ağustos 2015 | Antalya Haber A- A+

Büyükşehir Belediyesi tarafından Necip Fazıl Kısakürek Caddesi’ndeki sürdürülen çalışmaları denetleyen Başkan Menderes Türel son rötuşların 10 gün içinde bitirilmesi talimatını verdi. 2 bin 145 metrelik Necip Fazıl Kısakürek Caddesi yeni haliyle modern bir görünüm kazanacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yapım İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri, Kepez’in en büyük caddelerinden biri olan Necip Fazıl Kısakürek Caddesi’nde asfalt yenileme ve kaldırım çalışmaları gerçekleştirdi. Başkan Menderes Türel, cadde üzerinde devam eden çalışmaları denetleyerek bilgi aldı. Başkan Türel çalışmaların bir an önce bitirilerek caddenin vatandaşın kullanımına hazır hale getirilmesi talimatı verdi.

ENGELLİ VATANDAŞLAR UNUTULMADI

10 bin ton binder,  6 bin ton sıcak asfalt olmak üzere toplamda 16 bin ton asfaltın kullanıldığı caddenin kaldırımları da yenilendi. 25 metre eninde 2 bin 145 metrelik yol çalışmasının kaldırım döşemeleri tamamlandı. Menderes Türel’in Antalya’da hayata geçirdiği tüm çalışmalarda olduğu gibi Necip Fazıl Kısakürek Caddesi’nde de engeliler unutulmadı.  Engelli vatandaşların kaldırımı rahatça ve güvenli bir şekilde kullanabilmeleri için görme engelli taşları yerleştirildi. Tekerlekli sandalye kullanan vatandaşlar için rampalar kullanışlı bir hale getirildi.

AĞAÇLAR KORUNDU

Yapım İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri, titizlikle çalışmalarını sürdürürken, bordürlerle ağaçlar koruma altına aldı. Nöbetçi ekipler eşliğinde ağaçlara zarar verilmeden kaldırımların düzenlenmesiyle gerçekleştirilen çalışmalar ekipler tarafından tekrar tekrar kontrol edilip analiz edildi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle