Hoşgeldiniz  

Büyükşehir’den İki İlçeyi Birleştirecek Yol Çalışması

SEMİH KÖKEN | 23 Ekim 2014 | Antalya Haber A- A+

İki ilceyi birlestirecek yol calısması İki ilceyi birlestirecek yol calısması (1) 

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konyaaltı İlçesi Aşağı Karaman mahallesi ile Döşemealtı İlçesi Nebiler mahallesini birleştiren alternatif bir yol çalışması başlatılması içi talimat verdi. Başlayan yol çalışmasının tamamlanmasıyla araç sürücüleri şehir merkezine girmeden Döşemealtı’ndan Konyaaltı’na gidebilecek.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, trafiği rahatlatacak alternatif yol çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı Ekipleri, Döşemealtı İlçesi’ni Konyaaltı’na bağlayacak alternatif bir yol açmak için çalışma başlattı. Döşemealtı Nebiler Mahallesi ile Konyaaltı Aşağı Karaman mahallelerini birbirine bağlayacak yolun stabilize çalışmasını sürdüren ekipler, hava şartlarına bağlı olarak asfaltlama çalışmasını gerçekleştirecek. 10 kilometrelik yol çalışması sonrasında Korkuteli istikametinden gelen sürücüler, kent merkezine uğramadan Döşemealtı ilçesinden Konyaaltı İlçesi’ne ulaşabilecek.

ÖNEMLİ BİR ALTERNATİF YOL OLACAK

Yol çalışmalarını inceleyen Büyükşehir Belediyesi İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir, yolun önemine değinerek, “Konyaaltı ile Döşemealtı ilçeleri arasında direkt bir bağlantı yolu olacak. Bu yol şehir merkezine girmek istemeyen araç sürücüleri için alternatif bir güzergah olacak. Bu bölgede yaşayan insanlara önemli bir kolaylık sağlayacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’in talimatı ile yapılan bu yol çalışmaları Antalya’nın bütün noktalarında devam ediyor” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle