Hoşgeldiniz  

Büyükşehir’den Akaryakıtlara Denetim

SEMİH KÖKEN | 23 Temmuz 2014 | Antalya Haber A- A+

ilcelerde akaryakıt istasyonu denetimi ilcelerde akaryakıt istasyonu denetimi (1) ilcelerde akaryakıt istasyonu denetimi (2)

Antalya Büyükşehir Belediyesi sınırlarının bütün ili kapsamasıyla ilçelerdeki akaryakıt ve LPG ikmal istasyonlarını denetliyor. Ekipler özellikle geçmişte belde belediyeler tarafından ruhsatlandırılan akaryakıt istasyonları incelenirken, akaryakıt istasyonlarının standartlara kavuşması için gerekli yasal uyarıları yapıyor.

 

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi 6360 sayılı kanunla sınırlarına dahil olan 14 ilçede faaliyet gösteren akaryakıt ve LPG (otogaz) ikmal istasyonları, Zabıta Dairesi Başkanlığına bağlı Denetim ve Ruhsat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından denetlenmeye başlandı. Özellikle belde belediyelerin ruhsatlandırmış oldukları akaryakıt istasyonları incelenirken, akaryakıt istasyonlarının standartlara kavuşması için gerekli yasal uyarılar yapılıyor.

DENETİMLER BÜTÜN ANTALYA GENELİNDE

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Uğurcan Ecemiş, denetim ekibinin Antalya’nın en ücra yerlerinde görev yaptığını, son olarak Kemer, Kumluca, Serik, Manavgat, Akseki ve İbradı ilçelerindeki istasyonların, işyeri açma ve çalışma ruhsatlarına ilişkin yönetmelik esaslarına göre denetlendiğini bildirdi. Uğurcan Ecemiş, “İstasyonlarda yangın güvenlik önlemleri, imar durumları, TSE Standartları, iş sağlığı ve iş güvenliği tedbirleri, vaziyet planları, karayolu trafik güvenliği ile ilgili diğer mevzuatlara uygunluk koşulları inceleniyor. Denetimler önümüzdeki günlerde otoparklar, toptancı halleri, terminallerde faaliyet gösteren işyerlerinde devam edecek” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle