Hoşgeldiniz  

Büyükşehir’de kurban kesim yerleri belli oldu

Semih Köken | 15 Eylül 2015 | Antalya Haber A- A+

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı için 2 kurban kesim yeri belirledi.

**

Antalya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların rahat ve huzurlu bir şekilde Kurban Bayramı geçirmesi için hazırlıklarını tamamladı. Büyükşehir Belediyesi, Soğuksu Mahallesi Perşembe Pazarı ve Yeşilbahçe Mahallesi Kapalı Çarşamba Pazarı’nda, bayramın 1 ve 2’nci günlerinde veteriner hekim kontrolünde ücretsiz kurban kesim hizmeti verecek.

KESİMLER EL DEĞMEDEN YAPILACAK
Kesim noktalarında zabıta ve güvenlik görevlileri hazır bulunacak. Sıra numarasına göre yapılacak kesimde Büyükşehir, hijyen kesim için gerekli önlemleri aldı. Kesim sonrasındaki kurban atıkları için ise ayrıca atık toplama ekibi oluşturuldu. Kesimler el değmeden sağlıklı ve hijyenik ortamlarda yapılacak. Ekipler, kurbanı kesip, parçalanmış ve poşetlenmiş şekilde teslim edecek.

‘HAYVAN YAKALAMA TİMİ’ GÖREVDE
Kurban Bayramı’nda kaçan hayvanların zarar görmeden yakalanabilmesi ve kontrol altına alınabilmesi için ‘Hayvan Yakalama Timi’, bayram süresince görev yapacak. Vatandaşların halka açık yerlerde, parklarda, yol kenarlarında, sağlıksız koşullarda hayvan satışı ve kesimi yapmalarını engellemek için denetimler bayram süresince aralıksız devam edecek. Yapılacak denetimlerle belirtilen alanlar dışında kesim yapanlara veya kesilen hayvanın atıklarını sokağa bırakanlara Kabahatler Kanunu’na göre idari para cezası kesilecek. Vatandaşlar uyarı, şikayet ve kaçan kurbanlıkların yakalanması gibi taleplerini Alo Zabıta 153 ve 249 50 70’i arayarak bildirebilecek. (DHA)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle