Hoşgeldiniz  

Büyükşehir Ramazan Şenlikleri Bakan Çavuşoğlu’nu ağırladı

SEMİH KÖKEN | 08 Temmuz 2014 | Antalya Haber A- A+

 

bakan çavuşoğlu ramazan şenlikleri (4) bakan çavuşoğlu ramazan şenlikleri (3)bakan çavuşoğlu ramazan şenlikleri (1)

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, Vali Sebahattin Öztürk, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse ve Emniyet Müdürü Cemil Tonbul ilk olarak Karaalioğlu Parkı içinde oluşturulan Ramazan çarşısını gezdi. Esnafa “hayırlı işler” dileklerini ileten Bakan Çavuşoğlu ve Başkan Türel, vatandaşlarla sohbet etti. Antalyalılar, 5 yıl aradan sonra tekrar kurulan nostaljik Ramazan çarşısı ve eğlenceler için memnuniyetlerini dile getirdi. Çarşı içinde kurulan çay bahçesinde kahve içen Bakan Çavuşoğlu ve Türel, vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

BAKAN’DAN TEŞEKKÜR

AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Vali Sebahattin Öztürk, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse ve Başkan Menderes Türel, daha sonra şenlik kapsamında gerçekleştirilen Burdurlular Gecesi’ne katıldı. Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, “Çok güzel bir etkinlik, çok güzel bir ortam. Bu güzel Ramazan gecesini düzenleyen Başkan Menderes Türel’e Antalyalılar adına teşekkür ediyorum” dedi. Etkinliğe katkı koyan Burdurlular Derneği Başkanı Celal Hatipoğlu, geceye katılan AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na plaket sundu.

CEMİLEM’İ İSTEDİ

Şenlik alanını dolduran Antalyalılara ‘iyi eğlenceler” diyen Başkan Menderes Türel de  gecede sahneye çıkan sanatçı Ahmet Serttaş’tan istekte bulundu. Türel, Serttaş’tan Burdur yöresinin ünlü Cemilem türküsünü seslendirmesini istedi. Büyük coşkunun yaşandığı gece Burdur’dan gelen halk oyunları ekibi Grup Destan’ın folklor dansları ile renklendi. Çoğunluğunu Antalya’da yaşayan Burdurluların oluşturduğu izleyenler türkülere yöresel oyunlarıyla eşlik etti.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle