Hoşgeldiniz  

BİLİM ÜNİVERSİTESİ MEZUNİYET TÖRENİ DÜZENLEDİ

Semih Köken | 23 Eylül 2021 | Antalya Haber A- A+

BİLİM ÜNİVERSİTESİ MEZUNİYET TÖRENİ DÜZENLEDİ

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, işsiz gençlere eğitimini aldığı, sevdiği işi yapmalarını önerip başka işe yönelmemeleri uyarısı yaptı, “Aileleriniz bir müddet daha sizi desteklemeye, size moral vermeye devam edecektir” dedi.

Antalya Bilim Üniversitesi’nin 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı mezuniyet töreninde olmaktan, gençlerin özel anlarına tanıklık etmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Ersin Yazıcı, mezun olan öğrencileri ve anne babalarını tebrik etti, öğrencileri yetiştiren hocalarına da teşekkürlerini iletti.

Mezuniyet törenine Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Metin Altunbaş, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özlenen Özkan, Bilim Üniversitesi Rektörü İsmail Yüksek, Döşemealtı Kaymakamı Nuri Özder, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

GEREKİRSE BEKLEYİN AMA SEVDİĞİNİZ İŞİ YAPIN

Türk gencinin yapamayacağı ve başaramayacağı şeyin olmadığını özellikle vurgulayan Vali Yazıcı, törende şunları söyledi:

“Diplomanızı aldınız bunun mutluluğunu yaşıyorsunuz ancak sizin için hayat şimdi başlıyor. Bundan sonraki hayatınızda yaşam koridorunda ilerlerken bugünlerde alacağınız kararlar, tercih edeceğiniz işler çok önemli. Sizlere kısa bir nasihatte bulunmak istiyorum. Bugüne kadar ailelerinizden harçlık isteyebiliyordunuz. Çünkü öğrenciydiniz. Zaman geçtikçe şöyle bir iç çelişkiye düşünüyorsunuz. ‘Ben üniversite mezunuyum 22, 23 yaşına geldim. Halâ ailemden para istiyorum, harçlık istiyorum. Bu beni rahatsız ediyor’ noktasına geliyorsunuz. ‘Ben işsiz kaldım. Mezun olalı 6 ay oldu, belki 8 ay oldu para kazanmam lazım. Her ne kadar eğitimimle ilgili olmasa da şu işe başlayayım’ demeyin. Aileleriniz bir müddet daha sizi desteklemeye, size moral vermeye devam edecektir. Dolayısıyla lütfen, ‘beğenmesem de şu işi yapayım’ noktasına kendinizi taşımayın. Eğer bunu yaparsanız kendinize en büyük kötülüğü yaparsınız. Çünkü çok büyük bir çoğunluğumuz sevsek de sevmesek de o işte kalmaya devam ederiz. Hayallerimizden vazgeçeriz. Onun için atacağınız ilk adım çok önemli. Sizler için hayat yeni başlıyor. Ne yapmak istiyorsanız ona göre hazırlığınızı yapın. Tabi ki takdir sizin ama bunlarda kulağınıza bir küpe olarak kalsın.”

Protokol konuşmaları sonrası Vali Ersin Yazıcı, okul birincisi Muharrem Kılıç, ikincilikle mezun olan Gül Beril Kımalı ve üçüncülükle okulu bitiren Dilara Budak’a mezuniyet plaketlerini takdim etti.

ANTALYA VALISI ERSIN YAZICI, ANTALYA BILIM UNIVERSITESI'NIN 2020-2021 EGITIM OGRETIM YILI MEZUNIYET TORENINDE OGRENCILERE OGUTLER VERDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

ANTALYA VALISI ERSIN YAZICI, ANTALYA BILIM UNIVERSITESI'NIN 2020-2021 EGITIM OGRETIM YILI MEZUNIYET TORENINDE OGRENCILERE OGUTLER VERDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle