Hoşgeldiniz  

BELEDİYELERİN FUARI CİTYEXPO BAŞLADI

SEMİH KÖKEN | 01 Nisan 2015 | Antalya Haber A- A+

Antalya’da bu yıl 5’incisi düzenlenen Anfaş City Expo belediye ekipmanları fuarı açıldı.

Akdeniz Belediyeler Birliği, Antalya Fuarcılık AŞ (ANFAŞ) ile Türkiye Belediyeler Birliği’nin desteğiyle bu yıl 5’incisi düzenlenen Anfaş CityExpo Uluslararası Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı açıldı. 1-3 Nisan tarihlerini kapsayan fuarın açılışına Vali Muammer Türker, Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Menderes Türel, Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Ak Partili Hakan Tütüncü, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hayrettin Güngör, Muratpaşa, Konyaaltı, Aksu ve birçok il ve ilçe belediye başkanı katıldı.

1500 BAŞKAN VE YETKİLİ

ANFAŞ Genel Müdür Yardımcısı Server Seçer, Türkiye’nin en kapsamlı ve en yoğun ziyaretçi alan belediye ekipmanları fuarına 1500’ün üzerinde belediye başkanı ve yardımcısının ziyaretçi olarak geldiğini söyledi. Belediyelerin yanı sıra, Karayolları, DSİ, Devlet Malzeme Ofisi gibi kamu kurumlarının da fuarda olduklarını belirten Server Seçer, kooperatifler, organize sanayi siteleri ve üniversitelerin alt ve üst yapı ihtiyaçlarını karşılamak için tercih ettikleri fuara yabancı belediyelerin de ilgi gösterdiğini kaydetti.

YURTDIŞINDAN BELEDİYELER

Fuara Kosova’dan gelen Shtime, Podujeve, Vushtrrı, Junik gibi birçok kentin belediye başkanından oluşan heyetin belediye ekipmanları almak için Türk firmalarla görüşmeler yapacağını dile getiren Seçer, Kosova heyetinin özellikle su, gaz, altyapı ve yol malzemeleriyle ilgili olduklarını kaydetti. Seçer, İran Shiraz, Teriz ve Tahran kentlerinden gelen 38 kişilik belediye başkanı, başkan yardımcısı, vali yardımcısı mimar ve kent plancılarının da yine kentlerinin ihtiyaçlarına yönelik alımlar yapacaklarını aktardı. Seçer, Irak’tan da alım için gelen heyet olduğunu söyledi.

KARDEŞ BELEDİYELER DE FUARDA

Anfaş CityExpo Fuarı’nda Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kardeş şehirleri Yalta, Urumçi, Çeboksarı, Rostov, Kunming, Nürnberg’in belediye başkanları, belediye yetkilileri ve inşat firmalarının temsilcilerinin de olduğunu anlatan Seçer, Türkiye Belediyeler Birliği’nin organizasyonuyla Tunus’tan 35’in üzerinde belediye başkanı ve yardımcısının da fuarda yüz yüze alım görüşmeleri yaptıklarını açıkladı.

NÜFUS YOĞUNLUĞU BÜYÜKŞEHİRLERDE

Fuarın açılışında TBB Genel Sekreter Yardımcısı Hayrettin Güngör, Türkiye’de şehirlerde yaşayan insanların yüzde 83’ünün büyükşehir sınırlarında olduğunu dile getirdi. ABB ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ise 21’inci yüzyılın ülkelerin şehirleriyle yarıştığı, medeniyet yolculuğunda şehirlerin birbiriyle rekabet ettiği bir dönem olduğunu dile getirdi.

FUARDA NELER VAR?

Firmalar, fuarda belediye ve ulaşım araçları, geçiş ve aktarma sistemleri, belediye demirbaş ve tüketim malzemeleri, kent mobilyaları, park- bahçe düzenlemeleri, bahçe süs bitkileri, peyzaj, altyapı su, gaz, yol malzeme ve ekipmanları, arıtma sistemleri, temizlik ve bakım ekipmanları, ses, ışık ve görüntü ekipmanları, spor tesisi ve spor malzemeleri, güvenlik, yangın, iş sağlığı ve güvenliği, elektrik, elektronik, bilgisayar otomasyon, yazılım, e-belediyecilik sistemleri gibi ürün gruplarını sergiliyor.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle