Hoşgeldiniz  

Başkan Gül, Hestourex Fuarı’nın açılışına katıldı

Semih Köken | 06 Nisan 2018 | Antalya Haber A- A+

Başkan Gül, Hestourex Fuarı’nın açılışına katıldı

Kemer’in hedefi 5 milyon turist

İkinci Hestourex Fuarı’nın açılışına katılan Kemer Belediye Başkanı Gül, Kemer Belediyesi tarafından açılan stantta ilçeye tanıttı.. Başkan Gül, Kemer’in bu yıl turist hedefini 5 milyon olarak açıkladı.

Antalya ANFAŞ Fuar Merkezi’nde bu yıl ikincisi düzenlenen Hestourex Dünya Sağlık Spor Turizmi ve Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı törenle açıldı. Fuarda Kemer Belediyesi tarafından kurulan Kemer tanıtım standının açılışına katılan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ile Meclis üyesi Aslı Bayar Ulukapı ziyaretçilere Kemer’i anlattı. 165 ülkeden 5 bin satın alma heyetinin katıldığı fuarda Kemer standı yoğun ilgi gördü.

BAŞKANLAR BULUŞTU

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya ile Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ve basın mensupları Kemer standını ziyaret ederek Başkan Gül ile sohbet ettiler. Ardından fuarı gezen Başkan Mustafa Gül, Konyaaltı Belediyesi standında Başkan Muhittin Böcek ile Döşemealtı Belediyesi standında Başkan Turgay Genç ile görüş alışverişinde bulundu.

 

“FUARIN BÜYÜMESİ SEVİNDİRİCİ”

Yaptığı açıklamada Hestourex Dünya Sağlık Spor Turizmi ve Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı’nın alternatif turizm açısından çok önemli bir fuar olduğunu vurgulayan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Geçen yıl 150 ülkeyle başlayan fuar bu yıl Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Dışişleri Bakanımızın önemli destekleriyle büyük başarıya ulaştı. Fuara bu yıl 165 ülkenin katılması Antalya açısından ve Türk turizmi açısından çok sevindiricidir. Biz de Kemer belediyesi olarak fuara destek veriyoruz” dedi.

 

KEMER YENİ BİR REKORA BEKLİYOR

Kemer’deki alternatif turizm olanaklarını anlatan Başkan Gül, “Kemerimizde kitle turizminin yanı sıra doğa turizmi, sağlık turizmi, spor turizmi ve daha birçok alternatif turizm olanağı var. Doğa sporları için en fazla çalışmayı yapan belediyeyiz. Yaklaşık 7-8 yıldır yaptığımız çalışmalar sonucunda orman içinde 40 yürüyüş yolu oluşturduk. . Bunların 5’i bisiklete de uygun yollar. Bu konuda sayın kaymakamımız da büyük destek verdi. Belediye olarak bu yürüyüş yollarının haritasını da hazırladık. Levha çalışmaları yapıldı. Kemerimizde sezonu 12 aya yaymak için çalışma yapıyoruz. Çünkü sezon uzarsa turizm büyük ve ülke ekonomisi katkı sağlarız.  Geçen yıl Antalya’ya 10 milyon turist geldi ve bu turistlerin 4 milyonu Kemer’e geldi. Rusya’dan, Baltık ülkelerinden, Avrupa’dan Kemer’e yönelik rezervasyonlarda önemli artış var. Bu yıl hedefimiz Kemer’de 5 milyon turisti ağırlamaktır” diye konuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle