Hoşgeldiniz  

ASMEK’in kaliteli Eğitimi Ödüllendi

SEMİH KÖKEN | 02 Aralık 2014 | Antalya Haber A- A+

 

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (ASMEK) Rusça bölümü kursiyerleri, Rusça Olimpiyatları’nda dereceye girdi.

 

Antalyalılara meslek ve beceriler kazandıran ASMEK kurslarının kaliteli eğitimi meyvelerini veriyor. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Rusya Dostluk ve Kültür Derneği ve Akdeniz Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen 2. Rusça Olimpiyatları’nda ASMEK kursiyeri Osman Aydeniz A1 seviyesinde birincilik, Sabire Osman ise üçüncülük elde etti.

 

­Dereceye giren ASMEK kursiyerleri, V. Deepo Rus-Ukrayna ve Türk Kültürleri Dostluk Şenliği açılışında gerçekleştirilen törenle başarı belgelerini aldı. A1 seviyesinde birinci olan Osman Aydeniz, bir dönem boyunca Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan ASMEK merkezlerine giderek Rusça öğrendiğini belirtti. Büyükşehir Belediyesi’nin böyle bir hizmeti ücretsiz olarak vermesinin kendisi için çok önemli olduğunu ifade eden Aydeniz, “Herkesin yararlanması çok güzel. Bu işe gönül vermiş başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’e ve emeği geçen öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum” dedi.

BİR LİSAN BİR İNSAN

A1 seviyesinde üçüncülük alan Sabire Osman, Rusça’yı ASMEK sayesinde öğrendiğini söyledi. Dil öğrenmenin hayatına büyük bir katkı sunduğunu ifade eden Sabire Osman, “Bir lisan, bir insandır. Benim için yeni bir dil, gelecek açısından çok büyük bir adım oldu. Geleceğin öğretmen adayı olarak bu fırsatı veren ve geleceğe umut ile bakmamı sağlayan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederim” diye konuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle