Hoşgeldiniz  

ASAT’tan Su Borçlarına Yapılandırma

SEMİH KÖKEN | 10 Kasım 2014 | Antalya Haber A- A+

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, 6552 Sayılı Kanun gereği su borçlarını yeniden yapılandırılmak isteyen vatandaşların 1 Aralık 2014 tarihine kadar müracaat edebileceğini duyurdu.

 

ASAT Genel Müdürlüğü, abonelerine büyük kolaylık sağlıyor. 6552 Sayılı İş Kanunu, Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yapılandırılmasına Dair Kanun’un 11 Eylül 2014 tarihli Mükerrer Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle su veya atıksu borcu olan abonelerin borçları yeniden yapılandırılacak.

ASAT’tan yapılan açıklamada, 30 Nisan 2014 tarihi öncesine ait su ve atıksu borçlarını yapılandırmak isteyen abonelerin, 1 Aralık 2014 tarihine kadar ASAT Genel Müdürlüğü’ne başvurmaları istendi. Abonelerin bu borçlarını yeniden yapılandırarak, 36 ayda 18 taksite kadar ödeyebilecekleri belirtildi.

Açıklamada, borçlarını yapılandırıp, düzenli şekilde ödeyen aboneler ile ilgili herhangi bir idari ve hukuki işlem yapılmayacağı vurgulandı. Yapılandırmadan yararlanılması durumunda, varsa hesaplanan gecikme cezası, gecikme zammı, zam ve cezaların yerine, ilgili dönemlerde geçerli olan TEFE/ÜFE aylık değişim oranlarının uygulanacağını kaydedildi. Abonelerin, bu şekilde hesaplanan borçlarını peşin ödeyebilecekleri gibi ikişer aylık dönemlerde 6-9-12 ve 18 eşit taksitte de ödeyebilecekleri hatırlatıldı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle