Hoşgeldiniz  

Antalya’ya 12 ay turizm

Semih Köken | 17 Ekim 2015 | Antalya Haber A- A+

AK Parti Antalya Milletvekili ve adayı Mustafa Köse, bölgemizin lokomotif sektörü turizmi 12 aya çıkarmak için birçok projeyi hayata geçireceklerini söyledi

AK Parti Antalya Milletvekili ve adayı Mustafa Köse, bölgemizin lokomotif sektörü turizmi 12 aya çıkarmak için birçok projeyi hayata geçireceklerini söyledi.

AK Parti Antalya Milletvekili ve adayı Mustafa Köse, Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer ve İlçe Başkanı Mutlu Ulutaş ile beraber Kaş Merkez Çarşı, sanayi ve pazar esnafları ile bir araya geldi. Esnaflarla sohbet eden Köse, sanayi ve pazar esnafının çalışma alanlarının düzenlenmesine ilişkin taleplerini dinledi. Kocaer ile talepleri değerlendiren Köse, Kaş’a yeni bir sanayi sitesi ve kapalı pazar kazandırmak için çalıştıklarını söyledi. Ziyaretler sırasında esnafın turizm ile ilgili sorularını cevaplayan Köse; “İktidarımız döneminde Antalya’da turizm her yıl büyüyerek devam etti. Fakat kış aylarında turizmin canlı olmamasından dolayı bu sektörde çalışanlarımız ve esnaflarımız sorunlar yaşıyor. 1 Kasım’da yeniden AK Parti ile inşallah turizmi 12 aya yaymak için çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.

Kaş’a kolay ulaşım

Antalya için turizmin önemine vurgu yapan Köse, “Turizme sadece yatak sayı olarak bakmıyoruz. Binlerce kişi bu tesislerde istihdam ediliyor. Ancak çalışanlar, turizmin belli döneme hapsedilmesiyle işten çıkarılmak zorunda kalıyor. AK Parti’nin 1 Kasım’da yeniden iktidara gelmesiyle, turizmi 12 aya çıkarmak için çalışacağız” diye konuştu. Antalya’nın her köşesinin turizme uygun olduğunu ifade eden Köse, “Kaş da önemli bir turizm merkezimiz. Finike-Kaş yolunu düzelterek, kavşakları kaldıracağız. Yine bu bölgeye ilimizin üçüncü havalimanını yapmak için çalışmalarımız sürüyor. Kaş’a ulaşım çok kolay olacak. Bu da, tarımdan turizme her sektörün gelişmesini sağlayacak ve yeni iş imkanları yaratacak” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle