Hoşgeldiniz  

Antalya’daki Eylemde Türk Bayrağı Yakıldı

SEMİH KÖKEN | 09 Ekim 2014 | Antalya Haber A- A+

Antalya’da Kobani’ye destek için Kürt nüfusun yoğun olarak yaşadığı mahallelerde başlayan eylemler akşam saatlerinde de devam etti. Güneş, Düden ve Habipler Mahallelerinin kesişim noktası olan Toptancı Hal Caddesi’nde yüzleri maskeli 75 kişilik grup, saat 20.00 sıralarında sloganlarla yürüyüşe geçti. Kürtçe sloganlar atarak Kepez Polis Merkezi’ne doğru yürüyen gruba, karakola 500 metre uzaklıkta polis müdahale etti. Eylemciler polisin gaz bombası müdahalesi üzerine taş atıp, caddeyi barikatlarla trafiğe kapattı. Bu sırada kalabalık, yanlarında bulunan Türk bayrağını yaktı.

Polisin ‘akrep’ diye tabir edilen zırhlı araçla ve gaz bombalarıyla gruba müdahalesi devam ediyor. Müdahale sonrası gruptakiler ara sokaklara dağılarak kaçtı.

ATATÜRK HEYKELİ VE TÜRK BAYRAĞI ALTINDA EYLEM

Antalya’da sosyal medyada örgütlenerek bir araya gelen HDP’li ve Emek ve Demokrasi Güçleri’nden yaklaşık 200 kişi, Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk anıtı ve Türk bayrağı altında eylem yaptı.

Kobani’ye yönelik IŞİD saldırılarına tepki gösteren grup, saat 19.30’dan itibaren meydanda toplanmaya başladı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı eylemde Kobani’ye yönelik destek sloganları atan grubun sözcüleri meydanda oturma eylemine devam edeceklerini söyledi. Eylem yapan grup, saat 21.00’e kadar oturmak için polisle pazarlık yaptı. Gruptan kalan yaklaşık 50 kişi daha sonra sloganlar atarak, Kazım Özalp Caddesi’ni takiben Şarampol Caddesi’ne doğru devam etti. Burada ara sokaklara dağılan gruptan 4 kişinin kimlik sorgulamasını yapan polis, ikisini serbest bırakırken ikisini gözaltına alındı.

4 GÖZALTI

Antalya’da Toptancı Hal Caddesi’nde Kobaniye destek vermek için sokağa çıkan ve taş yağmuruna tutan gruba polis, saat 23.00 sıralarında müdahale etti. Ara sokaklara kaçarak dağılan göstericilerden 4’ü gözaltına alındı. Grupta bulunan ve polisi taşlayıp yola barikat kuran diğer göstericiler gözden kayboldu. Gözaltına alma işlemi sırasında bazı vatandaşlar apartmanlardan polislerin üzerine taş atmaları dikkati çekti. Yollarda yakılan ateşler ise TOMA ile söndürüldü. Polisin karakol önünde bekleyişi sürüyor.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle