Hoşgeldiniz  

Antalya’da EDS’nin başlayacağı tarihi açıklandı…

SEMİH KÖKEN | 06 Şubat 2020 | Antalya Haber A- A+

Antalya’da EDS’nin başlayacağı tarihi açıklandı…

Antalya’da EDS’nin başlayacağı tarihi açıklandı…1

Yapımı ve işletmeye alınacağı tarih yılan hikayesine dönen EDS’nin Antalya genelinde başlayacağı tarihi ile ilgili yeni bir takvim daha açıklandı; Mart, olmadı Nisan ayının ilk yarısı… Antalyalı sürücülerin çoğu EDS’nin başladığını sanarak kameraları görünce yavaşlıyordu.

ANTALYA Valisi Münir Karaloğlu, bir süredir kurulum çalışmaları devam eden Elektronik Denetleme Sistemi’nin (EDS), mart sonu veya nisan ayının ilk yarısında devreye gireceğini açıkladı.

Vali Münir Karaloğlu, EDS uygulamasında son aşamaya gelindiğini belirtti. Vali Karaloğlu, “İnşallah mart ayı sonunda veya nisan ayının ilk yarısında Antalya tamamında, Gazipaşa’dan Kaş’a kadar 650 kilometrelik bütün sahil boyu ve ilçelerinde EDS’ye geçiyoruz. Belki Türkiye’de en sağlıklı EDS olan il konumuna geleceğiz. Şu anda yatay ve dikey işaretlenmeler tamamlanmak üzere, son direkler dikiliyor. Mart ayının sonuna yetiştirmeye çalışıyoruz” dedi.

‘KAMERALARIN TORPİLİ YOK’

EDS devreye girdiğinde artık tam bir adalet olacağını belirten Vali Karaloğlu, “Kameraların torpili yok. Kameralar gördüğü hatayı çekecek ve otomatik olarak cezalandıracak. Yani ‘Polis ona farklı, bana farklı davrandı’ mazereti de ortadan kalkacak. Tam bir adaletle kurallara uyana bir şey yok, kural ihlali olana da otomatik cezası gidecek. Buradaki amaç vatandaşı cezalandırmak değil, bütün hedefimiz vatandaşımızın can ve mal güvenliğini korumak, trafik kazalarındaki ölümleri, mal kayıplarını azaltmak” diye konuştu.

 

Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Gün Haber
Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle