Hoşgeldiniz  

ANTALYA FİLM PLATOSU OLACAK

SEMİH KÖKEN | 05 Kasım 2014 | Antalya Haber A- A+


  1. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali’nde Antalya’yı dev bir film platosu haline getireceklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Başdanışmanı Abdurrahman Çelik ve Bakanlık yetkilileri ile birlikte Amerika’ya gitti. Los Angeles’ta Antalya’ya film platoları kazandırmak için çalışma yapacak ve temaslarda bulunacak olan heyet ayrıca Altın Portakal Film Festivali’nin Uluslararası bölümünün güçlendirilmesine yönelik görüşmeler yapacak.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kütür ve Turizm Bakanlığı Başdanışmanı Abdurrahman Çelik, Antalya’yı dünya sinemasının merkezlerinden biri yapmak için Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Los Angeles şehrine gitti. Kültür Bakanlığı yetkililerinin de katılacağı programlarda Amerikan film enstitüsünün önemli isimleri ile bir araya gelinecek.
ALTIN PORTAKAL’IN ULUSLARARASI BÖLÜMÜ KONUŞULACAK

  1. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin kapanışından bir gün sonra festivalin 52’ncisi için çalışmalara başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Altın Portakal’ın Uluslararası bölümü için de görüşmeler yapacak. Seyahat ile ilgili bilgi veren Başkan Menderes Türel, amaçlarının Antalya’yı dünya sinemasının merkezlerinden bir haline getirmek olduğunu, Antalya’yı tam anlamı ile bir sinema şehri yapacaklarını söyledi. Türel, Film Platolarını, kostüm bankalarını inceleyeceklerini, film yapımcıları ve sanatçılar ile bir araya geleceklerini kaydetti.

ANTALYA SİNEMA ŞEHRİ OLACAK
Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, 51. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali’nin kapanış töreninde yaptığı konuşmasında bahsetmişti. “Altın Portakal ile birlikte Antalya’yı birkaç yıl içerisinde dünya sinema endüstrisinin üretim merkezlerinden birisi yapacağız. Antalya tam anlamı ile bir sinema şehri olacak” diyen Türel, Antalya’nın Allah’ın bahşettiği  güneşin parlaklığı ve açısıyla doğal bir film stüdyosu özelliğini taşıdığını kaydetmişti. Türel “Antalya’yı tarihi mekanlarıyla, doğa zenginliğiyle yeni film stüdyolarıyla artık dünya tanıyacaktır. Festival sarayımızla, film platolarımızla, film laboratuvarlarımızla, kostüm bankalarımızla, maddi ve manevi desteklerimizle yapımcıları ve yönetmenleri sadece festival için değil, film yapmak için Antalya’’ya davet edeceğiz. Sevgili sinemacılar, artık Antalya’da ev alın, çünkü bir ayağınız inşallah burada olacaktır, olmalıdır” demişti.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle