Hoşgeldiniz  

Akbb’den Tarihi Performans

Semih Köken | 25 Ağustos 2015 | Antalya Haber, Siyaset A- A+

Akdeniz Belediyeler Birliği (AKBB), yaz döneminin 4’üncü istişare toplantısını Elmalı‘da yaptı. AKBB ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Birlik üyesi belediye başkanlarıyla1 yılda 3 kez biraya geldiklerini ve bununda, AKBB’nin tarihinde iyi bir performans olduğunu söyledi.

Kepez Belediye Başkanı ve AKBB Başkanı Hakan Tütüncü, birlik üyesi belediyelerle yaz dönemi istişare toplantılarını Antalya‘nın batı ilçesindeki belediyelerle sürdürdü.

İstişare ve değerlendirme toplantısı, Elmalı Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Toplantıya Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ile bölge belediyelerin birlik üyesi meclis üyeleri katıldı.

ELMALI BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Toplantı öncesi Başkan Hakan Tütüncü, Kepez Belediye Meclis Üyeleri, AKBB Genel Sekreteri Hüseyin İnce ve birlik danışmanı Adlıhan Dere’nin yer aldığı bir heyetle ElmalıBelediye Başkanı Ümit Öztekin‘i, makamında ziyaret etti. Burada bir açıklama yapan Başkan Tütüncü, toplantıya ev sahipliği yapmasından dolayı Öztekin’e teşekkür etti. Tütüncü, Antalya‘nın doğu ve batı ilçeleri ile Isparta, Burdur illerinde düzenledikleri 4 ayrı istişare toplantısıyla belediyelerin sorunlarını değerlendirdiklerini söyledi.

TOPLANTILAR BELEDİYE HİZMETLERİNE KATKI SAĞLIYOR

Elmalı‘daki istişare toplantısına, birliğin Antalya‘nın batısındaki ilçelerin belediye başkanlarını ve Muğla‘daki belediye başkanlarını davet ettiklerini anımsatan Tütüncü, “Davetimizi kabul eden belediye başkanlarımız oldu. Mazeretli ve mazeretsiz olarak davetimize gelemeyen belediye başkanlarımız da var. AKBB olarak üye belediyelerimize bu imkanları sunmakla yükümlüyüz. Belediye başkanlarımız birliğin davetlerine katılıp katılmama konusunda serbesttirler. Katılıp katılmama kendi takdirleridir. İstişare toplantılarının, belediye hizmetlerine katkı sunacağını düşünüyorum. İstişare toplantılarının, belediyelerimizin somut problemlerini ortadan kaldırma noktasında ve büyük belediyelerimizle, küçük belediyelerimiz arasındaki iletişimin sağlanmasında hayırlı olduğunu kanaatindeyim” dedi.

1 YILDA 58 BELEDİYE İLE 3 KEZ BİR ARAYA GELDİ

Kepez Belediye ve AKBB Başkanı Tütüncü, son 1yıl içerisinde üye belediye başkanlarıyla bölgelerinde 3 kez bir araya geldiklerinin altını çizdi. Birlik üyesi 58 belediyenin tamamında AKBB’nin heyecanını, yeni dönem azmini yansıtabilmenin kendileri için önemli olduğunu kaydeden Başkan Hakan Tütüncü, “Bu ziyaretlerimiz, istişare toplantılarımız kurumsal bir yapı olarak AKBB’yi güçlendirecektir. AKBB’nin güçlenmesi belediyelerin hizmet üretme noktasında heveslerini güçlendirecektir. Kazanan da millet olacaktır. Geçtiğimiz kış döneminde Afyon‘da yapmış olduğumuz istişare toplantısına sadece birlik üyesi belediye başkanlarını ve meclis üyelerini değil, birlik üyesi olmayan bölgedeki tüm belediye meclis üyelerini, yaklaşık 500 meclis üyesini davet ettik. Bu toplantıyla beraber bir yıl içerisinde başkanlarımızla, meclis üyelerimizle bir kaç kez bir araya gelmiş oluyoruz. Bu, AKBB’nin tarihinde iyi bir performanstır” şeklinde konuştu.

HÜSAMETTİN BAŞKANI TAKDİRLE İZLİYORUZ

Tütüncü, yuvarlak masa toplantılarıyla, çeşitli proje yarışmalarıyla ve eğitim çalışmalarıyla çok farklı bir heyecanı birlik üyesi belediyelere aktarmaya devam edeceklerini vurguladı. Konuşmasında Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya‘ya övgüyle söz eden Başkan Tütüncü, “Hüsamettin Başkan, hepimiz için bir ağabey ve büyüktür. Hem yapmış olduğu çalışmalar hem de vatandaşı ile kurmuş olduğu gönül bağı bütün belediye başkanlarımızca takdirle izlenmektedir” dedi.

“AKBB’NİN TECRÜBE PAYLAŞIMI ÖNEMLİ BİR HİZMETTİR”

Daha sonra söz alan Kumluca Belediye Başkanı Çetinkaya, İnsanın sosyal bir varlık olarak en çok ihtiyaç duyduğu şey bir araya gelip sohbet etmek ve selamlaşmak olduğunu söyledi. Çetinkaya, “Bu toplantıyla bu amacı gerçekleştiriyoruz. Sonra aynı işi yapan insanlar olarak bir araya geldiğimizde yaptığımız işle ilgili karşılıklı tecrübe, bilgi paylaşımında bulunuyoruz. Bu bir kurumun gelişmesine katkı sağlayan nedenlerden birisidir. Belediye başkanlığı tecrübemde birçok belediye başkanımızın yapmış olduğu uygulamalardan, belediyelerimizin yapmış olduğu çalışmalardan etkilenerek hizmetler üretmeye çalıştım. Bu anlayış Kumluca‘da kabul gördü. AKBB birliğinin tecrübe paylaşımı konusunda bir misyon üstlenmesi belediyecilik anlamında çok önemli bir hizmettir” ifadelerini kullandı.

HAKAN BAŞKAN‘LA ÇALIŞMAKTAN ONUR DUYUYORUM

Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin de yaptığı konuşmada, AKBB’nin bölge istişare toplantısının ilçesinde yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Öztekin, davette bulundukları bazı belediye başkanlarının program değişikliğinden dolayı toplantıya katılamadığını da hatırlattı. Başkan Öztekin, Elmalı‘nın, Ömer Paşa Camisiyle, konaklarıyla, manevi havasıyla Akdeniz bölgesinin önemli bir kültür merkezi olduğuna vurgu yaptı.

AKBB’nin faaliyetlerini takdirle karşıladığını dile getiren Öztekin, “Son 1 yıldır Hakan Başkan ile AKBB’nde çalışmak benim için bir onurdur. Ne kadar güzel bir çalışma performansı sergilendiğine ben şahidim. Bu performansın güçlenerek devam etmesini diliyorum” diye konuştu.

BÜTÜNŞEHİR ÖNERİSİ

AKBB’nin, Bütünşehir Yasası ile ilgili bir değerlendirme toplantısı yapmasını öneren Ümit Öztekin, “Yuva Mahallemizde büyük bir sel felaketi yaşandı. Burada Büyükşehir Yasası’nın gücünü hissettik. Yuva Mahallesi’nde ciddi bir sel vardı. Büyükşehir 1 hafta içerisinde mahalleyi eskisinden daha güzel hale getirdi. Bunu ne Elmalı Belediyesi ne de İl Özel İdaresi yapabilirdi. Böyle güzel bir yasayı tu kaka yapmak doğru değil. Yasa da bazı eksiklikler var. İyi niyetli ve yapıcı bir anlayışla birlik olarak Bütünşehir Yasası ile ilgili bir çalışma yapmalıyız, diye düşünüyorum” dedi.

Ziyaretin ardından tarihi Kınalızade Hasan Sıtkı Bey Konağı’ndaki bölge istişare toplantısına geçildi. Burada verilen yemeğe Elmalı Kaymakamı Gürbüs Saltaş da katıldı.

Başkan Hakan Tütüncü, Elmalı ziyaretinden sonra Korkuteli Ak Parti İlçe Teşkilatı’yla bir araya geldi. Ziyarete Antalya Büyükşehir Belediyesi İlçeler Kordinatörü İsa Akdemir de eşlik etti.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle