Hoşgeldiniz  

AKAYDIN’IN DAVETİNE TÜREL’DEN YANIT

SEMİH KÖKEN | 28 Nisan 2015 | Antalya Haber, Siyaset A- A+

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Mustafa Akaydın’ın hakkındaki iddialarla ilgili kendisini televizyonda açık oturuma davetine, “Önce aklansın sonra karşıma çıksın” şeklinde cevap verdi.

“Hakkında ihaleye fesat,irtikap,hile,menfaat sağlamak ve trilyonlarca liralık zimmet iddiası bulunan bir kişi bunların hesabını bağımsız yüce yargı önünde vermelidir. Akaydın’ın söylediği gibi benim hakkımda da bazı sayıştay sorguları ve kendisinin uydurduğu iftira dosyaları vardı.Ancak ben hepsinden aklandıktan sonra milletvekili adayı oldum.Temiz toplum temiz siyaset diyorsak ona yakışan, Menderes Türel’in yaptığı gibi önce hakkındaki 35 dosyadan aklanıp sonra milletvekili olmasıdır. Bu dosyalardan aklandıktan sonra her zaman TV stüdyolarında karşısına çıkarım. Menderes Türel ne hakim ne de savcıdır. TV stüdyoları da mahkeme salonu hiç değildir. İhaleye fesat, irtikap,menfaat sağlamak,zimmet iddiaları ile ilgili suçların cevabının verileceği makam bağımsız yüce Türk yargısıdır. Akaydın,”ihaleye fesat, irtikap gibi suçlarla ilgili hakkımda dosya yoktur” diyemediğine göre, bu iddiaların cevabını bana değil yetkili mercilere vermelidir” dedi.

Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın “Kimin elinde ne bilgi, belge varsa yetkili mercilere iletmelidir.Ortada bir yolsuzluk varsa kapatılsın demiyorum” sözlerine de açıklık getiren Türel, ”Baykal ne güzel söylemiş. Zaten bizde elimizdeki evrakları Akaydın yargılansın diye ilgili mercilere ilettik. Ancak o hakkındaki iddialarla ilgili hesap vermekten milletvekili olup kaçmak istiyor” dedi.

Türel,”Sayın Baykal’ı, kendisine geçmişte ağır hakaretler eden Akaydın’ın hesap vermekten kurtulamaması için, CHP’ye oy vermemeye davet ediyorum. Bu vebali almak istemiyorsa, kikendisi kuvvetle muhtemel seçilecek bir sırada, CHP’ye oy vermeyerek, boş oy atarak Akaydın’ın hesaptan kaçma sorumluluğunun vebalinden kurtulabilir” şeklinde konuştu.

Geçmişte yaptığı açıklamalarda da Akaydın’la karşı karşıya gelmesi için önce aklanması gerektiğini söyleyen Türel “Bu gerçekleşmeden elini bile sıkmam. ‘Elinin kiri elime bulaşır’ dediğim birinden önce aklanmasını beklemek insani ve siyasi görevimdir” diye sözlerini tamamladı

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle