Hoşgeldiniz  

AK PARTİ 81 İLDE HAREKETE GEÇTİ

Semih Köken | 25 Ocak 2022 | Antalya Haber A- A+

AK PARTİ 81 İLDE HAREKETE GEÇTİ

AK Parti Antalya İl Başkanı Ethem Taş ve teşkilat temsilcileri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik hakaretlerde bulunan CHP milletvekilleri Engin Özkoç, Aykut Erdoğdu ve tutuklu gazeteci Sedef Kabaş hakkında suç duyurusunda bulundu.

AK Parti Antalya İl Başkanı Ethem Taş ve teşkilat üyeleri 14 Ocak’ta Uğur Dündar’ın moderatörlüğünde yayınlanan bir televizyon programına konuk olan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik hakaretlerde bulunan CHP Milletvekilleri Engin Özkoç, Aykut Erdoğdu ve gazeteci Sedef Kabaş hakkında suç duyurusunda bulundu. Antalya Adliyesi önünde basın açıklaması yapan İl Başkanı Ethem Taş, bir televizyon kanalında AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sistematik olarak ilke, ahlak ve hukuk tanımayan hakaret ile saldırıların gerçekleştirildiğini dile getirdi.

“HAKARETE ORTAK OLUNDU”

14 Ocak’ta yayınlanan programda da gazeteci Kabaş’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ağır hakaretler ettiğini hatırlatan Taş, “ Kabaş, AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a bu defa hiçbir şekilde tahammülü mümkün olmayan ağır bir hakarette bulunmuştur. Daha öncesinde değişik zamanlarda ağır hakaretlerde bulunmuş program konukları da bu hakarete sessiz kalarak ortak olmuşlardır. Ülkemiz son yirmi yıldır diplomasiden askeri hamlelere, sanayiden teknolojiye, sağlıktan adalete yaptığı devrimsel kalkınma hamleleri ile tarih sahnesinde kutlu yürüyüşüne devam etmektedir. Yapılan kalkınma hamleleriyle prangalarından kurtulan ülkemiz itibar kazanmış, bölge coğrafyasında ve uluslararası arenada söz sahibi bir ülke konumuna gelmiştir” dedi.

“GÖZÜ DÖNMÜŞ SALDIRILAR”

Taş, yapılan kalkınma hamleleriyle prangalarından kurtulan Türkiye’nin itibar kazandığına dikkati çekerek, bu büyük başarıda en büyük payın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ait olduğunu vurguladı. Türkiye’nin son yirmi yılda gerçekleştirdiği kalkınma hamlelerinin yanı sıra bir yandan da muhalefet anlayışının engellemeleriyle karşı karşıya kaldığını belirten Taş,“Cumhurbaşkanımız siyasete girdiği yıllardan bu yana, muhalefete sayısız mağlubiyet yaşatan, halkın teveccühüyle seçimler kazanan cumhurbaşkanımızın bu zaferlerini hazmedemeyen ‘hazımsız güruh’ sistematik ve gözü dönmüş bir şekilde saldırılar düzenlemeye devam etmektedir” dedi.

“SİZ SALDIRDIKÇA DAHA SIKI SARILACAĞIZ”

Taş, bu muhalefet anlayışının Türkiye’nin içeride ve dışarıdaki menfaatine aykırı olduğunu söyledi. Muhalefetin toplumsal huzuru bozacak fırsatları kaçırmadığını dile getiren Taş, “Milletimizin oylarıyla seçilmiş cumhurbaşkanımızın ve milletimizin değerlerinin karşısında durmayı muhalefet yapmak zanneden bu aciz zihniyet, bir kez daha kendisini göstermiştir. Söyleyecek sözü olmayan çaresizler, ya küfürler savurur ya tehdit ve hakaretlerde bulunur ya da saldırıya geçer. Siz saldırdıkça biz liderimizi daha çok seviyoruz, ona daha sıkı sarılıyoruz. Siz saldırdıkça büyük Türkiye’nin, büyük liderinin açtığı yolda devam eden yürüyüşümüzü daha kararlı sürdürüyoruz” dedi.

“ERDOĞAN’A HAKARET KİMSENİN HADDİ DEĞİL”

Taş, yaşanan olaya ilişkin gazeteci Kabaş’ın basın meslek ilke ve ahlakına saygı duymadığını ifade ederek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik yapılan hakaretleri kabul etmediklerini bildirdi. Erdoğan’a hakaret etmenin kimsenin haddi olmadığını vurgulayan Taş, şunları kaydetti:

“Bu ülkeye hizmet etmekten başka derdi ve tasası olmayan Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a hakaret etmek kimsenin haddi değildir. Cumhurbaşkanlığı makamı, bu milletin iradesini temsil eder. Milletin temsil edildiği cumhurbaşkanlığı makamına hakaret etmek gözü dönmüşlüktür, hadsizliktir, zavallılıktır. Hiçbir aklıselim sahibi hakareti ifade özgürlüğü olarak nitelendiremez. Cumhurbaşkanımızı hedef alan bu çirkinliği, anti demokratik ve faşizan sözleri şiddetle kınıyoruz. AK Parti teşkilatları olarak Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu ve bu meselenin sonuna kadar takipçisi olacağımızı tüm kamuoyunun bilgisine arz ederiz.”

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle