Hoşgeldiniz  

Açılışını Mevlüt Çavuşoğlu Yaptı

Semih Köken | 16 Ekim 2015 | Antalya Haber A- A+

ANTALYA Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde kurulan Hiperbarik Oksijen Tedavi Ünitesi ile Radyasyon Onkoloji Ünitesi, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından açıldı.

Açılışta konuşan hastane başhekimi Doç. Dr. Halil Yalçın Yüksel, ünitelerin Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nce alındığını söyledi. Yüksel, Hiperbarik Oksijen Tedavi Ünitesi’nin vurgun hastalığı, karbonmonoksit zehirlenmesi, yumuşak dokunun ciddi enfeksiyonları, kas ve benzeri yumuşak dokuların ciddi yaralanmaları ve kanlanmasındaki yetersizliklerde, diyabetik ayak gibi yara iyileşmesinin geciktiği durumlarda, kemik iltihaplarında, ani işitme kayıpları gibi pek çok hastalığın tedavisinde kullanılacağını söyledi.

Doç. Dr. Yüksel, Radyasyon Onkoloji Ünitesi’nde bulunan radyoterapi cihazıyla da tedavi sürelerinin kısalacağını, günlük olarak tümör boyutlarındaki değişimlerin izlenebileceğini, yan etkilerin en aza indirilerek hastanın hayat kalitesinin bozulmadan sağlığına kavuşabileceğini sözlerine ekledi.

Daha sonra konuşan Mevlüt Çavuşoğlu, sağlıkta ve eğitimde hayırseverin katkılarının çok olduğunu belirterek, Türkiye’de hayırsever sayısı bakımından Antalya’nın birinci olduğunu söyledi. Çavuşoğlu, Antalya’nın turizm, ticaret ve tarımdan sonra sağlığın da merkezi haline geldiğini sözlerine ekledi.

Ünitelerin kurdelesi, hayırsever avukat Şeniz- Bahadır Kalaycı ile birlikte kesildi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle